Uživatel nepřihlášen
Doupě ohnivého vlka
RSS kanál blogu
Píše: FireWolf - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Doupě ohnivého vlka

10 věcí o Steamu, které jste (nejspíš) nevěděli

Úterý 28.2.2017 22:21 - Autor: FireWolf
To se mi líbí

10 věcí o Steamu, které jste (nejspíš) nevěděliPokud patříte mezi hráče na PC, jistě znáte Steam. A velmi pravděpodobně vám to něco říká, i pokud patříte mezi zaryté konzolisty a o počítač byste si ani kolo neopřeli. I přesto, že na Steam chodíte každý den, můžou existovat věci, které jdou mimo vás. Buď vás nezajímají nebo vám proklouznou mezi prsty. Rozhodl jsem se tedy vybrat ty nejzajímavější. Snad se dozvíte aspoň něco nového.

1) VAC ban za sdílení

Když si procházím fórum ohledně VAC banů, narážím na různé podvodníky a lháře a celkově by se dalo mluvit o spodině Steamu. Tito bezpáteřní uživatelé se nebojí použít cheaty, poté jsou odhaleni systémem a co udělají? Jdou si postěžovat, že trest dostali omylem a chtějí ho dát pryč. Samozřejmě ne všichni tito lidé jsou vinní. Pokud sdílíte knihovnu s některým z vašich přátel, měli byste se mít na pozoru. Tohle je totiž věc, která mnoho lidí nezajímá a začne je zajímat až v případě, kdy je bohužel pozdě.

Pokud máte sdílené vaše hry s někým z vašich přátel a tento člověk hraje přes váš účet hru, ve které podvádí a dostane VAC ban, obdržíte tento trest i vy. V praxi to vede k tomu, že vy můžete být čistí a bezúhonní. Ale jakmile máte špatné přátele, můžou vaší důvěřivosti využít a zničit vaši reputaci.

Na podobném principu funguje i mobilní Steamguard. Pokud je vaše telefonní číslo připojeno k více Steam účtům a na jednom z nich se dostane VAC ban, obdrží jej i všechny ostatní účty. Takže pozor na to a dávejte si pozor, komu z vašich přátel plně důvěřujete.


2) Předobjednávky a vrácení peněz

O parádní funkci, kdy vám Valve vrátí peníze za hru, jste už určitě slyšeli. Musíte splnit dvě podmínky: mít nahráno maximálně 2 hodiny a vlastnit hru maximálně 2 týdny. Co ale dělat, pokud si hru předobjednáte na Steamu? Víceméně ji můžete kdykoliv vrátit, než vyjde. Skvělé a logické také je, že ona dvoutýdenní lhůta se začne odpočítávat až po vydání hry.

I když tedy upřímně netuším, kdo by si předobjednával tyhle předražené verze her na Steamu...


3) Kupujete si pouze licenci

Třetí bod byl už vcelku dost omílán dokola. I přesto se ale najdou lidé, kteří tohle netuší a naivně si myslí, že si kupují hry. Není tomu tak. Jakýmkoliv nákupem na Steamu si pořídíte pouze licenci, jakési svolení ke hraní daného titulu. Z toho vyplývají samozřejmě i negativa. Vaše hry vám nepatří. A pokud by nedejbože někdy došlo ke katastrofě, kdy by vaše licence byly zrušeny, no... tak vlastně nemůžete vůbec nic dělat. To je také jeden z důvodů, proč přejít na GoG. Na druhou stranu ale - opravdu vás tak moc ovlivní to, že vám vaše hry nepatří? Vždyť někteří z vás nepoznají rozdíl mezi vlastněním hry a vlastněním pouhopouhé licence.


4) Peníze autorům za prodej skinů

Zde si dovolím jít na tenký led. O mé nenávisti k mikrotransakcím jistě víte. O tom, že nemám v lásce ani moc skiny, nejspíš také víte. Mnoho lidí Valve ale brání slovy "vždyť i tvůrci skinů dostanou část peněz". A to je i není pravda.

Sám jsem se chlácholil tím, že tvůrci dostanou peníze a tak nějak jsem díky tomu dokázal odpustit ty nehorázné částky za skiny. Až mě jednoho dne vyvedla má kamarádka z omylu, když mi sdělila, jak to doopravdy funguje. Jsem dost líný na to, abych zjišťoval, jak to funguje třeba u takového CS:GO. Věřím ale, že to je úplně stejné. Nicméně i tak berte prosím v potaz, že daný příklad se vztahuje na hru Primal Carnage: Extinction.

Moje kamarádka umí hezky kreslit, tudíž dělá nějaké ty skiny do workshopu a pár se jich dostalo i do hry.  Hodně super je, že jsou to jedny z nejdražších, takže jsem si s nadšením říkal, že si aspoň trochu vydělá. A když jsme sklouzli k tomuto tématu, pověděla mi, že za samotné skiny nic nedostane. Že má pouze provizi z prodeje každého klíče, který odemyká bednu, v níž se nachází její skin. Pro lepší počty dejme tomu, že klíč stojí 1 euro. Většinou stojí méně, ale dejme tomu. Z toho jde 20% tvůrcům skinů, tzn. 0,20 euro. Jenže tato částka se ještě dělí na počet skinů, kterých je v této bedně deset (respektive otevřením bedny získáte jeden z deseti možných skinů). Pokud tedy máte v bedně jeden skin, za každý prodej jednoho klíče dostanete 0,02 euro... Což je opravdu dost peněz, že? Nebo jste si stejně bláhově jako já mysleli, že dostane dvacet procent z těch 200 euro, za kolik se prodal párkrát její skin? Ne, smůla, takhle to nechodí. Jak jsem ale uvedl v předchozím odstavci, je dost možné, že to je u ostatních her nastaveno jinak. Ale moc bych tomu nevěřil.


5) Pokročilé hledání her

Steam je v některých ohledech dost zastaralý. Vezměte si například otřesné hledání her. Můžete používat tagy a poté jednoduché filtry. Ale co takhle něco na způsob, že některé tagy chcete vyškrtnout? To nejde. A v roce 2017 je to ostuda. Nebo to jde...?

Ano, jde to. Řešení je samozřejmě lehce složitější, ale můžete použít i záporné filtrování nebo jak to mám nazvat. Důležité je použít prohlížeč, kde zadáte klasicky adresu obchodu http://store.steampowered.com/search/ Řekněme, že chcete najít například všechny hry, které jsou dobrodružné, ale nejsou akční. Pokud v pravém sloupci zaškrtnete pouze políčko Dobrodružné, Steam vám najde i hry z ostatních žánrů, tedy i akční. Jak tedy dosáhnout toho, aby je vyřadil z vyhledávání?

Pokud zatrhnete políčko Akční, načtou se vám dané hry a nahoře v adrese si všimnete tohohle: http://store.steampowered.com/search/?tags=19 Položka Akční má tag číslo 19. Nyní můžete zatrhnout i políčko Dobrodružné. Aktuálně vám Steam tedy ukazuje hry, které splňují obě dvě podmínky. Vy ale dáte před číslo 19 znamínko mínus a zmáčknete Enter. A je to tu. Díky tomuto kroku se vám zobrazují hry, které obsahují tag Dobrodružné a zároveň nemají tag Akční. Samozřejmě lze toto provést i pro ostatní kategorie, stačí jen zjistit tag a je to. Také můžete vynechat onen mezikrok a prostě do adresy vepsat jen určitá čísla s mínusem a potvrdit.


6) Obchodování v jednom okně

A zase zpět mezi podvodníky, lháře a spodinu Steamu. Mnoho lidí obchoduje. První věcí, kterou byste měli vědět je to, že není potřeba mít tzv. prostředníka (anglicky middleman). Ono i samo Valve razí jen jeden způsob obchodování mezi dvěma lidmi - prostřednictvím jednoho okna. Pokud totiž někomu dáte nabídku s tím, že vám daná osoba dá své předměty později, koledujete si o malér. Jestliže na oplátku nic nedostanete, potvrzujete i zprávu, že je tohle dárek dané osobě a vy na oplátku nic neočekáváte. Když vám tedy tato osoba nic nedá a vy ji nahlásíte, má nějaký postih? Ne, nemá. A můžete do Valve poslat hromadu fotek s domluvou nebo záznamy konverzace, je jim to opravdu jedno. Vždyť jste sami potvrdili, že se jedná o dárek.


7) Prodej účtu a jeho hodnota

Další zajímavou věcí, která se v poslední době více rozpíná, je prodej účtů. Za prvé je v podmínkách používání Steamu jasně uvedeno, že se tohle nesmí dělat. Za druhé, jak už jistě víte, máte na svém účtu pouze licence, tudíž jeho skutečná hodnota není několik tisíc nebo stovek euro. Prakticky je nulová. Vždycky mě rozesmějí lidé s nějakými dvaceti hrami, kdy 3/4 z toho jsou F2P blbosti a zbylé tituly jsou CS:GO, GTA 5 apod. a cenu odhadují na několik stovek euro. Jenže ono je to tak hezké, koupit za pár šupů účet s některými hrami, že? Nuže, čekají tu na vás minimálně dvě obrovská negativa, díky kterým byste si tuto činnost měli raději pečlivě promyslet.

Začnu tím jednodušším. Někteří lidé podvádí ve hrách a jelikož je VAC ban opožděný (což je kvůli tomu, aby tvůrci cheatů netušili, která část kódu jej prozradila), hrozí riziko, že vám prodá účet někdo, kdo ví na 100%, že bude jeho účet navždy poskvrněn. Díky tomu můžete vidět i na Steam fórech lidi, kteří si stěžují, že odkoupili účet od cizích uživatelů této platformy a po pár dnech dostali VAC ban. A myslíte, že Valve tenhle váš problém zajímá, zvlášť, když jste porušili jejich pravidla? Samozřejmě, že ne.

Druhým, řekl bych pikantnějším problémem, je vlastnictví účtu. Když jej odkoupíte, nikdy jej nevlastníte. Pokud tedy někdy dojde na to, že po vás bude chtít Valve důkaz, že vám účet patří, jste v úzkých a teoreticky to nemáte jak dokázat. Tohle se děje především s podvodníky. Ti vám prodají za nějakou menší částku svůj účet. Vy hrajete, ale po pár dnech vám Valve sebere váš účet a vrátí ho právoplatnému majiteli. Ten totiž poslal žádost na podporu Valve s tím, že mu účet byl ukraden. A jednou z nejdůležitějších věcí, kterou potvrdíte vaše vlastnictví daného účtu, je sériové číslo ke krabičce, kterou jste aktivovali na Steamu. Vy krabičku samozřejmě nemáte, ale původní majitel ji má, může tudíž poskytnout důkaz, že tento účet patří opravdu jemu. A vy jste nahraní.


8) Steamguard na mobilu a hacknutí

Mnoho lidí si myslí, že když mají Steamguard na mobilu, že jsou v bezpečí. To není ale tak úplně pravda, jelikož existují způsoby, jak se i přesto dostat na váš účet. Pro ty z vás, kteří nemají chytrý mobil a místo toho používají aplikaci na počítačích, je riziko odcizení účtu logicky největší. Pak tu jsou drobnosti jako třeba když si někdo napíše speciální záložní kód někam na počítači.

Vím také, že v minulosti stačilo, když jste někomu poslali určité soubory z vaší složky Steamu a on tak mohl lehce obejít váš Steamguard (týkalo se emailu a nevím, zda to funguje i u mobilu). Jsou tu i nejspíše další způsoby, jak obejít váš mobil. Proto je důležité neusnout na vavřínech a hlídat si to. Hlídat si musíte také email, neklikat na různé podezřelé odkazy, nestahovat a hlavně nespouštět věci, o kterých nic nevíte apod. A pokud se někdo na váš účet dostane, nezapomeňte jej zamknout a napsat na podporu.


9) Jak to je ve skutečnosti s odstraněnými hrami

Už hodně dávno byla představena zajímavá funkce, kdy si ze svého účtu můžete nechat odstranit libovolný počet her. Samozřejmě nedostanete peníze zpět, ale pokud víte, že některé hry prostě nebudete hrát nebo jsou opravdu špatné, můžete je nadobro odebrat. Co mnozí uživatelé ale netuší, je skutečnost, že ani toto odebrání není permanentní.

Pro pochopení situace se na chvíli vžijte do role člověka, kterému ukradli účet. Představte si, jaké by tam tento neřád mohl napáchat škody. Nejen, že by mu mohl zajistit VAC ban, ale mohl by také nebohému uživateli smazat všechny hry. Tomu by byl účet vrácen, ale co naplat, když by jeho virtuální knihovna zela prázdnotou.

Pro jistotu upřesním, že teď nemám na mysli skrytí hry v knihovně, ale skutečně píšu o odstranění z knihovny. Takže... stačí zajít jednoduše na podporu Steamu a postupně se přes pár nabídek dostat k vytoužené volbě. Proces vrácení hry do vašeho účtu je opravdu jednoduchý. Na druhou stranu, pokud zažádáte přímo podporu Steamu (přes ticket) o smazání hry z vašeho účtu, bude odstraněna již natrvalo.


10) Soukromý profil nemusí být zcela soukromý

Když vás otravují a stalkují lidé na Steamu, když chcete mít soukromí nebo když se snažíte schovat profil kvůli tomu, že nejste zrovna velcí správňáci - v ten okamžik přijde vhod soukromý profil. Ne každý soukromý profil znamená, že daná osoba je podvodník. Někdo prostě nemusí mít hromadu lidí a nemusí se chválit vyumělkovaným profilem a vysokým levelem a parádními fotkami a kdo ví, čím dalším. Pokud se tedy rozhodnete žít na svém vlastním písečku a nechcete, aby vaše aktivity byly na očích všech, máte tuto možnost.

Myslím, že většina z těchto lidí si prostě jen nastaví profil z "veřejný" na "pouze pro přátele" a neřeší to. Bohužel i tak mohou cizinci procházet vaše fotky, obrázky, návody, recenze a další a další věci. Dokonce je mohou i komentovat. Abyste tomu zabránili, musíte u každé věci změnit její viditelnost. Což je celkem otrava, když to nastavujete zpětně. Pokud je ale aktuálně nahráváte, můžete z nabídky zvolit pouze pro přátele a tato předvolba tam již zůstane a ulehčí vám práci.


Tisk
Štítky: Steam, Valve
Hodnocení:
( Zbývají 4 hlasy pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku 10 věcí o Steamu, které jste (nejspíš) nevěděli
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
PredatorCzech    Nevím co je na tom pravdy ale dnes už mají autoři skinů do CSGO (jestliže se skin potvrdí a přidá do hry) hodně ale opravdu hodně velké peníze :shock:PredatorCzechpredatorczech29654    5.5.2017 22:30 PredatorCzech

Nevím co je na tom pravdy ale dnes už mají autoři skinů do CSGO (jestliže se skin potvrdí a přidá do hry) hodně ale opravdu hodně velké peníze :shock:

skyw84   1x   Pěkný článek, jak je to se Steamem :)skyw84skyw8470391    8.3.2017 08:30 skyw84

Pěkný článek, jak je to se Steamem :)

Esprite   1x   nedáEspriteesprite33929    5.3.2017 23:13 Esprite

@ odpověď na komentář od carhrozny:nedá

carhrozny napsal:Zaujíma ma keby som dal odstrániť hru, ktorú mám kúpenú ako krabicovku .... Dá sa potom normálne predať a ten istý kod može nový kupujuci priradiť k svojmu účtu alebo sa to už vobec nedá?

carhrozny    Zaujíma ma keby som dal odstrániť hru, ktorú mám kúpenú ako krabicovku .... Dá sa potom normálne predať a ten istý kod može nový kupujuci priradiť k svojmu účtu alebo sa to už vobec nedá?carhroznycarhrozny27972    4.3.2017 21:42 carhrozny

Zaujíma ma keby som dal odstrániť hru, ktorú mám kúpenú ako krabicovku .... Dá sa potom normálne predať a ten istý kod može nový kupujuci priradiť k svojmu účtu alebo sa to už vobec nedá?

ipqm    Ten Steamguard, to je ozaj otras, namiesto toho aby sa vygeneroval napr. MD5 kód vytvorený podľa HW, na ktorom sa človek prihlasuje a bol uložený v profile na serveri sú vytvorené len 3 súbory na lokálnom počítači, ktoré môže ktokoľvek ľahko okopírovať (napr. cez malware v sourcemóde) a odcudziť tak účet.

A ten zoznam hier, namiesto toho aby to bolo triedené, čo je áčkové, čo Indie a čo software je to všetko skoro v jednom bode, ako mám vedieť, ktorá hra je od veľkých vývojárov a ktorá od nezávislých, keď niektoré spoločnosti nepoznám.

A tie hry, čo boli odstránené zo Steamu, na čo mi je potom zakúpená licencia, keď tá hra je bez patchov a ba dokonca už nemusí byť sťahovateľná.
ipqmipqm4972
    4.3.2017 17:44
ipqm

Ten Steamguard, to je ozaj otras, namiesto toho aby sa vygeneroval napr. MD5 kód vytvorený podľa HW, na ktorom sa človek prihlasuje a bol uložený v profile na serveri sú vytvorené len 3 súbory na lokálnom počítači, ktoré môže ktokoľvek ľahko okopírovať (napr. cez malware v sourcemóde) a odcudziť tak účet.

A ten zoznam hier, namiesto toho aby to bolo triedené, čo je áčkové, čo Indie a čo software je to všetko skoro v jednom bode, ako mám vedieť, ktorá hra je od veľkých vývojárov a ktorá od nezávislých, keď niektoré spoločnosti nepoznám.

A tie hry, čo boli odstránené zo Steamu, na čo mi je potom zakúpená licencia, keď tá hra je bez patchov a ba dokonca už nemusí byť sťahovateľná.

Mythix    A co když nějaký "idiot" smaže všechny vaše hry z knihovny a vy si nepamatujete jejich seznam? Dají se nějakou jednoduchou cestou všechny tyto hry obnovit nebo jedině přes Steam podporu? :DMythixmythix30055    2.3.2017 19:41 Mythix

A co když nějaký "idiot" smaže všechny vaše hry z knihovny a vy si nepamatujete jejich seznam? Dají se nějakou jednoduchou cestou všechny tyto hry obnovit nebo jedině přes Steam podporu? :D

Temgotin    Některé krabicovky požadují i aktivaci hry na Steamu.Temgotintemgotin9437    2.3.2017 16:09 Temgotin

@ odpověď na komentář od El_Scorpio:Některé krabicovky požadují i aktivaci hry na Steamu.

El_Scorpio napsal:Ake "sériové číslo ke krabičce, kterou jste aktivovali na Steamu" mam mat aby mi vratili ucet? Tomu som nepochopil... Seriove cislo hry, ktoru som kupil fyzicky? Jedna z nich staci?

El_Scorpio    Ake "sériové číslo ke krabičce, kterou jste aktivovali na Steamu" mam mat aby mi vratili ucet? Tomu som nepochopil... Seriove cislo hry, ktoru som kupil fyzicky? Jedna z nich staci?El_Scorpioel_scorpio63241    2.3.2017 11:18 El_Scorpio

Ake "sériové číslo ke krabičce, kterou jste aktivovali na Steamu" mam mat aby mi vratili ucet? Tomu som nepochopil... Seriove cislo hry, ktoru som kupil fyzicky? Jedna z nich staci?

carhrozny    Preto sú lepšie fyzické hry z kamenných obchodov lebo tak aspoň niečo je tvoje. Obal s DVD diskom :-D
Takže možeš si urobiť zbierku hier resp. DVD diskov, ktorá je tvoja. Keď máš len digitálne kúpené hry nemáš nič len licencie. Síce sa ti na ne nepráši doma na poličke ale okrem napísaného riadku máš len možnosť si zahrať to za čo si zaplatil.
carhroznycarhrozny27972
    1.3.2017 23:54
carhrozny

@ odpověď na komentář od cajteekanee:Preto sú lepšie fyzické hry z kamenných obchodov lebo tak aspoň niečo je tvoje. Obal s DVD diskom :-D
Takže možeš si urobiť zbierku hier resp. DVD diskov, ktorá je tvoja. Keď máš len digitálne kúpené hry nemáš nič len licencie. Síce sa ti na ne nepráši doma na poličke ale okrem napísaného riadku máš len možnosť si zahrať to za čo si zaplatil.

cajteekanee napsal:Zajímavý článek. Mám otázku. Když si koupím fyzickou kopii hry a aktivuji jí na steamu patří mi hra nebo pouze licence? :D

Alfajk    v SP si samozrejme muzes delat co chces, v pripade ze ses paranoidni, muzes prepnout steam do offline modu a treba vytahnout kabel od netu...Alfajkalfajk16671    1.3.2017 15:06 Alfajk

@ odpověď na komentář od mrakoplash:v SP si samozrejme muzes delat co chces, v pripade ze ses paranoidni, muzes prepnout steam do offline modu a treba vytahnout kabel od netu...

mrakoplash napsal:Nevíte někdo, jak je to s cheatováním v SP hrách? V MP je to jasné - BAN, ale v SP třeba jsou achiavementy, které lze následně prodat a obohatit se tak podvodně. Nemyslím ty cheaty, které vám automaticky odkryjí všechny bez hraní, ale jen cheaty na nesmrtelnost, peníze a podobně.

KamilZ    Patří Ti to, co je v licenčních podmínkách. Způsob pořízení, zda fyzicky nebo elektronicky, na to nemá žádný vliv. V 99, 99~ % nikdy nevlastníš ten produkt, pouze právo ho používat. V případě vlastnictví originál krabicové verze můžeš toto právo prodat dále třetí osobě, proti čemu vydavatelé stále bojují, ale nepodařilo se jim to prosadit: [ odkaz ]
Když něco vytvoříš jako autorské dílo, tak se těch svých autorských práv nemůžeš vzdát, patří navždy Tobě, jako autorovi. Je to logické, protože autorské dílo (duševní proces) není věc a nejde ho nijak rozmnožit, aby ho měl každý. Proto se poskytuje pouze licence pro jeho užívání. Můžeš prodat ten originál CD disk, ale to prodáváš jen nosič + se vzdáváš práva ho používat a předáváš ho jiné osobě, ale neznamená to, že to dílo je (tedy bylo) Tvé.
KamilZkamilz54152
    1.3.2017 10:19
KamilZ

@ odpověď na komentář od cajteekanee:Patří Ti to, co je v licenčních podmínkách. Způsob pořízení, zda fyzicky nebo elektronicky, na to nemá žádný vliv. V 99, 99~ % nikdy nevlastníš ten produkt, pouze právo ho používat. V případě vlastnictví originál krabicové verze můžeš toto právo prodat dále třetí osobě, proti čemu vydavatelé stále bojují, ale nepodařilo se jim to prosadit: [ odkaz ]
Když něco vytvoříš jako autorské dílo, tak se těch svých autorských práv nemůžeš vzdát, patří navždy Tobě, jako autorovi. Je to logické, protože autorské dílo (duševní proces) není věc a nejde ho nijak rozmnožit, aby ho měl každý. Proto se poskytuje pouze licence pro jeho užívání. Můžeš prodat ten originál CD disk, ale to prodáváš jen nosič + se vzdáváš práva ho používat a předáváš ho jiné osobě, ale neznamená to, že to dílo je (tedy bylo) Tvé.Komentář byl autorem naposledy upraven 1.3.2017 13:58

Původní verze před úpravami:Patří Ti to, co je v licenčních podmínkách. Způsob pořízení, zda fyzicky nebo elektronicky, na to nemá žádný vliv. V 99. 99 % nikdy nevlastníš ten produkt, pouze právo ho používat a v případě vlastnictví originál krabicové můžeš toto právo prodat dále třetí osobě, proti čemu vydavatelé stále bojují, ale nepodařilo se jim to prosadit: [ odkaz ]
Když něco vytvoříš jako autorské dílo, tak se těch svých autorských práv nemůžeš vzdát, patří navždy Tobě, jako autorovi.

cajteekanee napsal:Zajímavý článek. Mám otázku. Když si koupím fyzickou kopii hry a aktivuji jí na steamu patří mi hra nebo pouze licence? :D

mrakoplash    Nevíte někdo, jak je to s cheatováním v SP hrách? V MP je to jasné - BAN, ale v SP třeba jsou achiavementy, které lze následně prodat a obohatit se tak podvodně. Nemyslím ty cheaty, které vám automaticky odkryjí všechny bez hraní, ale jen cheaty na nesmrtelnost, peníze a podobně.mrakoplashmrakoplash39447    1.3.2017 07:06 mrakoplash

Nevíte někdo, jak je to s cheatováním v SP hrách? V MP je to jasné - BAN, ale v SP třeba jsou achiavementy, které lze následně prodat a obohatit se tak podvodně. Nemyslím ty cheaty, které vám automaticky odkryjí všechny bez hraní, ale jen cheaty na nesmrtelnost, peníze a podobně.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Virus    cajteekanee: Na steamu ti patří licence a doma hra. :-)

Strec: Vole to platí v případě zakoupení hry bez hry. Což je už dost často, jo. :-D
Virusvirus7406
    1.3.2017 01:15
Virus

cajteekanee: Na steamu ti patří licence a doma hra. :-)

Strec: Vole to platí v případě zakoupení hry bez hry. Což je už dost často, jo. :-D

Strec   2x   Patří ti krabička.Strecstrec4311    1.3.2017 00:23 Strec

@ odpověď na komentář od cajteekanee:Patří ti krabička.

cajteekanee napsal:Zajímavý článek. Mám otázku. Když si koupím fyzickou kopii hry a aktivuji jí na steamu patří mi hra nebo pouze licence? :D

cajteekanee   1x   Zajímavý článek. Mám otázku. Když si koupím fyzickou kopii hry a aktivuji jí na steamu patří mi hra nebo pouze licence? :Dcajteekaneecajteekanee25741    28.2.2017 23:11 cajteekanee

Zajímavý článek. Mám otázku. Když si koupím fyzickou kopii hry a aktivuji jí na steamu patří mi hra nebo pouze licence? :D

O autorovi blogu

FireWolf
FireWolf
Muž, 25 let

Kdo jsem?

Amatérský spisovatel, amatérský překladatel, amatérský recenzent, amatérský blogger, amatérský tvůrce her, amatérský amatér a dle jednoho muže prý i nadsamec... :D

"There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards, when you ask 'Why me?' and 'What if?'. When you look back and see the branches, like a pruned bonsai tree, or forked lightning. If you had done something differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions." - Max Payne, Max Payne 2

Baví mě především RPG, FPS a logické hry (díky kterým si ověřím, že jsem stále velmi chytrý... :D), ale občas si zahraju nějakou oddychovku.

Desítku dávám jen hrám, které mě baví od začátku do konce, naprosto mě pohltí a jsou v mých očích perfektní.

"Nothing is more badass than treating a woman with respect." - Mr. Torgue, Borderlands 2

Nejočekávanější hry:

  • Mount and Blade 2: Bannerlord
  • Serious Sam 4
  • Alan Wake 2
  • Nový Wolfenstein
  • Finding Paradise
  • Vampyr
  • The Sinking City
Založit herní BLOG