Uživatel nepřihlášen
Doupě ohnivého vlka
RSS kanál blogu
Píše: FireWolf - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Doupě ohnivého vlka

O mikrotransakcích v AAA hrách a českém filmu o youtuberech

Středa 9.8.2017 14:18 - Autor: FireWolf
To se mi líbí

O mikrotransakcích v AAA hrách a českém filmu o youtuberechPoslední týden byl dost divoký, kdy jsem se dozvěděl dvě zprávy, které mě nenechaly chladným. Celé se mi to nějak uleželo v hlavě a rozhodl jsem se o tom napsat krátký článek.

Mikrotransakce v AAA hrách

Pokud mě znáte trochu lépe, víte, jaký mám na tohle názor. A neustále mě to vytáčí, jak se vydavatelé snaží ochcat zákazníky a vymačkat z nich co nejvíce peněz. Ale víte, co je ještě horší? Když to hráčům nevadí. Zvolí laxní přístup, protože se jich to netýká nebo jdou ty předměty získat i obyčejným hraním. Podobný přístup hráčů jsme mohli vidět u DLC a kde jsme teď? Přemrštěná cena, obsah vystřižen z původní hry, oznámení obsahu DLC ještě před vydáním základní hry, season passy, jejichž cena také stoupá neúměrně kvalitě a mohl bych pokračovat.

Mikrotransakce se ve hře týkají každého. Nemá smysl popírat, že se jim musela přizpůsobit hratelnost celého titulu. Kdyby totiž šly všechny předměty získat velmi lehce hraním, nic by vás nenutilo si je koupit za reálné peníze. Z toho důvodu se musí natáhnout grind na téměř neúnosnou mez, abyste měli dostatek času na přemýšlení, zda radši do hry (opět) neinvestujete reálné prachy a vytoužený předmět si radši nekoupíte, než abyste ho získali tupým plněním nudných úkolů. Tahle výmluva, že vše lze získat prostým hraním, je prostě zcestná. Grind je nuda, i když vás někdy může na chvíli zabavit, ale rozhodně to není jeden z důvodů, proč hrát hry.

Třeba u nového Shadow of War je další problém v tom, že tam prostě kupujete krabice nebo bedny nebo boxy. Tyhle bedny jsou prostým hazardem, kdy za vaše reálné peníze koupíte něco, kdy nevíte, co za to dostanete. Opravdu nechápu, jak tenhle typ otvírání beden může být ve hrách a že to ještě nikdo nezakázal. Prostě není správné, aby se mladí lidé učili hazardu, který tu v první řadě nemá vůbec ani co dělat.


Někdo může namítnout, že lidé mají méně času, tak si prostě koupí určité věci (buď přímo, pokud to hra nabízí nebo v podobě otvírání beden). Jenže ono to pomalu zavání i cheaty, kdy některé věci vám dají více zkušeností nebo ulehčí hru. A není fér, aby jeden člověk získal super zbraň za deset hodin hraní, zatímco jiný zaplatí reálné prachy a má ji hned. Není tam žádný pocit sebeuspokojení, žádná výzva a pokud si někdo takhle bude kupovat věci, tak není skutečným hráčem. Jsou to možná silná slova, ale nechápu, proč by tohle někdo dělal. Já sám mám teď méně času na hraní, to ale neznamená, že bych hned utíkal pro kreditku a šel si zakoupit super věci. Je to jen trapná výmluva, proč mít mikrotransakce. Máte málo času, že nestíháte hrát? Tak nehrajte nebo hrajte pomalu. Pokud se to týká coop her, tak vaši přátelé na vás můžou počkat, až budete mít čas nebo prostě nehrajte coop hry. Vážně, možností tu je hodně.

Posledním, celkem zjevným bodem, proč se mi nelíbí mikrotransakce v AAA hrách, jsou peníze. Za základní hru zaplatíte mnohdy i 1200 (pokud se bavíme o PC, na konzolích o dost víc), k tomu si připočtěte cenu za DLC nebo rovnou Season Pass (jejichž cena v poslední době bohužel stoupá, což je ale neúměrné kvalitě obsahu), která činí 800 až 1000. To jsou dva tisíce jen za hru. A pak v ní máte mikrotransakce. Mají svou vlastní kolonku v menu, můžete si prohlížet položky, kupovat si je za reálné penízky, abyste nemuseli hodiny a hodiny grindovat. Jenže ve výsledku za hru utratíte o dost více, nemluvě o systému beden, kdy dostanete i věci, které třeba nechcete a jste "nuceni" tak koupit více beden. Tyhle mikrotransakce mají smysl u F2P her, kde ani není žádný jiný způsob, jak na dané hře vydělat. S přimhouřením očí můžou být i v ostatních hrách, ale jen pokud nabízí kosmetické změny, které žádným způsobem neovlivňují hratelnost. Jak ale vidíme v poslední době, mikrotransakce jen tak nezmizí a myslím si, že už teď je pozdě něco změnit. A je to škoda.


Český film o youtuberech

Youtubery sice sleduju, ale je jich jen pár a žádný z nich není z ČR. Sem tam sice vidím v Trendech na Youtube nějaké ty "hvězdy" našeho internetu, ale nechává mě to chladným. Naše scéna je totiž nehorázná žumpa, minimálně teda ti slavnější, kteří tvoří videa, v nichž se navzájem pomlouvají, po vzoru PewDiePieho se chovají jako dementi, aby zaujali svým chováním mladší publikum, kterému to přijde vtipné a každý druhý hraje Minecraft a myslí si, jak je to super a originální.

Chápu, že někteří čeští youtubeři jsou v pohodě, bohužel tihle exoti dostávají o dost více prostoru. Už když byla oznámena škola pro youtubery, vysmál jsem se té myšlence. Jenže před pár dny mi jeden kámoš suše oznámil, že bude i film. Film o pár českých youtuberech. Utíkal jsem ihned na csfd.cz, abych se přesvědčil, že to je jen opožděný aprílový žert. A bohužel není. Film se skromným názvem Nejsledovanější nám má mimo jiné poodkrýt, co to znamená být youtuberem. Je to dokument, který se ale bude promítat i v kinech, což je vcelku jasné. Umím si představit, že tržby budou obrovské a každé dítě na to bude chtít jít. Celý popis oné obludnosti zní takhle (zdroj: Csfd):

"Jsme svědky generačního přerodu audiovizuální zábavy. Televizní produkci konkuruje nezávislá tvorba internetových tvůrců, kteří už stihli zaujmout v žebříčcích celebrit první místa. Rodiče panikaří, když jejich děti tráví celý den přimrzlé u obrazovek notebooků a smartphonů. NEJSLEDOVANĚJŠÍ je komunikačním mostem mezi dvěma generacemi. Co to vlastně znamená být YouTuberem? A proč se stali YouTubeři fenoménem, který má už dnes na společnost nepřehlédnutelný vliv? Celovečerní dokument poodhaluje tajemství jejich úspěchu a nahlédne do každodenních životů, které drží stranou kamery. Vyslechne názory všech, kterých se sledování a vytváření YouTube videí dotýká. Rodičů dětí, marketingových specialistů, sociologů, psychologů a samotných diváků."

Je mi jasné, že ten dokument se může podařit, ale pochybuju, že by nějak dokázal pomoct rodičům dětí pochopit, proč se dívají na tyto osoby. Pro fanoušky youtuberů to bude zajímavá podívaná, protože můžou nahlédnout pod pokličku života svých oblíbenců. Ale dělat z nich nějaké hvězdy? Natáčet o nich film? To mi přijde už přitažené za vlasy.

Tisk
Štítky: mikrotransakce, v, AAA, hrách, jsou, zlo
Hodnocení:
( Zbývá 5 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku O mikrotransakcích v AAA hrách a českém filmu o youtuberech
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
El_Scorpio    Na YT sledujem iba technické kanály ako Linus, JayzTwoCents, alebo BitWit. Ale tam je tá úroveň trošku inde, kľudne by to mohli vysielať na Spektre. Nepochopiteľné sú pre mňa "Let's Play" aj keď minule som spravil výnimku a pozrel si F1 seriál Zdendy Princa. Bral som to trocha edukačne, pochytil som od neho pár trikov, keďže v F1 som začiatočník.

Na Slovensku sú vraj najpopulárnejší nejakí dvaja afektovaní buzíci z Prievidze, ale tí už podľa zjavu budú presne tá skupina o ktorej je článok.
El_Scorpioel_scorpio63241
    26.8.2017 16:26
El_Scorpio

Na YT sledujem iba technické kanály ako Linus, JayzTwoCents, alebo BitWit. Ale tam je tá úroveň trošku inde, kľudne by to mohli vysielať na Spektre. Nepochopiteľné sú pre mňa "Let's Play" aj keď minule som spravil výnimku a pozrel si F1 seriál Zdendy Princa. Bral som to trocha edukačne, pochytil som od neho pár trikov, keďže v F1 som začiatočník.

Na Slovensku sú vraj najpopulárnejší nejakí dvaja afektovaní buzíci z Prievidze, ale tí už podľa zjavu budú presne tá skupina o ktorej je článok.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Mrkev    Mikrotransakce je opravdu ve velké části hazard. Vůbec nechápu lidi co si to kupuji a kde na to pořad berou peníze. Osobně si kupuji a hraji jen hry, kde zaplatím částku a mám vše komplet. Datadisky jen výjimečně a když to stojí za to - třeba u Zaklinace.Mrkevmrkev72891    23.8.2017 20:23 Mrkev

Mikrotransakce je opravdu ve velké části hazard. Vůbec nechápu lidi co si to kupuji a kde na to pořad berou peníze. Osobně si kupuji a hraji jen hry, kde zaplatím částku a mám vše komplet. Datadisky jen výjimečně a když to stojí za to - třeba u Zaklinace.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

silenyhrac   1x   Jsme na tom podobně ... u mě je to ještě tak, že od koupě nové chtěné hry mě stále častěji odrazuje její hardwarová náročnost (mám starý PC) , takže takovéto hry jsem nucen odkládat do budoucna (až bude PC nový) .silenyhracsilenyhrac11429    11.8.2017 12:30 silenyhrac

@ odpověď na komentář od cajteekanee:Jsme na tom podobně ... u mě je to ještě tak, že od koupě nové chtěné hry mě stále častěji odrazuje její hardwarová náročnost (mám starý PC) , takže takovéto hry jsem nucen odkládat do budoucna (až bude PC nový) .

cajteekanee napsal:Ten přístup je dobrý, ale osobně to praktikuju jen u starších her, které vyšly ještě v době, kdy jsem se o hraní tolik nezajímal. Když teď vychází hra, kterou strašně moc chci, tak nevydržím čekat roky. Ale u takových těch, průměrnějších her nebo mnou ne tolik chtěných ten postup funguje i teď.

cajteekanee   1x   Ten přístup je dobrý, ale osobně to praktikuju jen u starších her, které vyšly ještě v době, kdy jsem se o hraní tolik nezajímal. Když teď vychází hra, kterou strašně moc chci, tak nevydržím čekat roky. Ale u takových těch, průměrnějších her nebo mnou ne tolik chtěných ten postup funguje i teď.cajteekaneecajteekanee25741    11.8.2017 09:44 cajteekanee

@ odpověď na komentář od silenyhrac:Ten přístup je dobrý, ale osobně to praktikuju jen u starších her, které vyšly ještě v době, kdy jsem se o hraní tolik nezajímal. Když teď vychází hra, kterou strašně moc chci, tak nevydržím čekat roky. Ale u takových těch, průměrnějších her nebo mnou ne tolik chtěných ten postup funguje i teď.

silenyhrac napsal:Ano, dnes máme oproti minulosti na výběr. Buď uvážlivě vybírat a občas si koupit drahou hru v okamžiku vydání s vědomím, že je to má "krevní skupina", tudíž se u ní budu dlouho bavit a zároveň se stanu součástí oné vlny všeobecného nadšení v prvních týdnech po vydání, kdy toho bude plný net, všichni titul budou hrát, všichni o něm budou psát, radit si, sdílet zážitky... Nebo peníze nemám a tak budu kupovat opět hry své krevní skupiny, jen s několika letým zpožděním, ovšem za cenu 5€. Sice se ochudím o tu vlnu sdíleného nadšení, ale zase dostanu vyladěný komplet se všemi DLC, méně náročný na hardware, nežli soudobé tituly.... Nejlepší je asi oba způsoby kombinovat.

silenyhrac   1x   Ano, dnes máme oproti minulosti na výběr. Buď uvážlivě vybírat a občas si koupit drahou hru v okamžiku vydání s vědomím, že je to má "krevní skupina", tudíž se u ní budu dlouho bavit a zároveň se stanu součástí oné vlny všeobecného nadšení v prvních týdnech po vydání, kdy toho bude plný net, všichni titul budou hrát, všichni o něm budou psát, radit si, sdílet zážitky... Nebo peníze nemám a tak budu kupovat opět hry své krevní skupiny, jen s několika letým zpožděním, ovšem za cenu 5€. Sice se ochudím o tu vlnu sdíleného nadšení, ale zase dostanu vyladěný komplet se všemi DLC, méně náročný na hardware, nežli soudobé tituly.... Nejlepší je asi oba způsoby kombinovat.silenyhracsilenyhrac11429    10.8.2017 23:48 silenyhrac

@ odpověď na komentář od carhrozny:Ano, dnes máme oproti minulosti na výběr. Buď uvážlivě vybírat a občas si koupit drahou hru v okamžiku vydání s vědomím, že je to má "krevní skupina", tudíž se u ní budu dlouho bavit a zároveň se stanu součástí oné vlny všeobecného nadšení v prvních týdnech po vydání, kdy toho bude plný net, všichni titul budou hrát, všichni o něm budou psát, radit si, sdílet zážitky... Nebo peníze nemám a tak budu kupovat opět hry své krevní skupiny, jen s několika letým zpožděním, ovšem za cenu 5€. Sice se ochudím o tu vlnu sdíleného nadšení, ale zase dostanu vyladěný komplet se všemi DLC, méně náročný na hardware, nežli soudobé tituly.... Nejlepší je asi oba způsoby kombinovat.

carhrozny napsal:Máš pravdu.
Ještě dodám, že já jako památník starých časů si vzpomínám na ceny disketových her / 1699 kč / a následně ceny CD her / 2199 kč /
Některé extra jako Myst byly za 2599 kč. Slevy moc nebyly, na některé hry vůbec, jiné slevili na 699 kč.
Níže to nešlo nikdy. Takže dnes máme ještě opravdu slušné ceny i když je pravda, že těmi nesmyslnými DLC, Season passmy a mikrotransakcemi máme nakročeno k nepříjemným cenám.

carhrozny    Máš pravdu.
Ještě dodám, že já jako památník starých časů si vzpomínám na ceny disketových her / 1699 kč / a následně ceny CD her / 2199 kč /
Některé extra jako Myst byly za 2599 kč. Slevy moc nebyly, na některé hry vůbec, jiné slevili na 699 kč.
Níže to nešlo nikdy. Takže dnes máme ještě opravdu slušné ceny i když je pravda, že těmi nesmyslnými DLC, Season passmy a mikrotransakcemi máme nakročeno k nepříjemným cenám.
carhroznycarhrozny27972
    10.8.2017 21:48
carhrozny

Máš pravdu.
Ještě dodám, že já jako památník starých časů si vzpomínám na ceny disketových her / 1699 kč / a následně ceny CD her / 2199 kč /
Některé extra jako Myst byly za 2599 kč. Slevy moc nebyly, na některé hry vůbec, jiné slevili na 699 kč.
Níže to nešlo nikdy. Takže dnes máme ještě opravdu slušné ceny i když je pravda, že těmi nesmyslnými DLC, Season passmy a mikrotransakcemi máme nakročeno k nepříjemným cenám.

silenyhrac   2x   Četl jsem, že AAA hry stojí po celou dobu co se prodávají (cca dvacet let) vlivem inflace prakticky stejně. Tj. dnešních 60€ je adekvátní cena. Dokonce, vychází-li se z cen od roku 2000, měly by dnes stát 70€. Takže o nějakých 10€ navíc za Shadow of War v Gold edici (což nepovažuji za hru + DLC ale prostě za celou hru - Standardní Edice bez DLC je pak hra neúplná) , tak ona cena 80€, za kterou se to dá předobjednat, je adekvátní tomu, o kolik hodnotnější jsou dnešní AAA hry oproti předešlým létům (teď nemyslím hratelnostně, ale produkčními kvalitami - výpravností, "filmovostí", audiovizuálností) . Navíc, dnešní doba je také z celé dvacetileté historie nejlepší v tom, jak rychle a jak moc dnešní AAA hry zlevňují. Vždyť v době vydání mohl stát Shadow of Mordor s DLC taky do 60€, přičemž, co se dívám, dneska stojí v GOTY edici 4€!silenyhracsilenyhrac11429    10.8.2017 20:24 silenyhrac

@ odpověď na komentář od carhrozny:Četl jsem, že AAA hry stojí po celou dobu co se prodávají (cca dvacet let) vlivem inflace prakticky stejně. Tj. dnešních 60€ je adekvátní cena. Dokonce, vychází-li se z cen od roku 2000, měly by dnes stát 70€. Takže o nějakých 10€ navíc za Shadow of War v Gold edici (což nepovažuji za hru + DLC ale prostě za celou hru - Standardní Edice bez DLC je pak hra neúplná) , tak ona cena 80€, za kterou se to dá předobjednat, je adekvátní tomu, o kolik hodnotnější jsou dnešní AAA hry oproti předešlým létům (teď nemyslím hratelnostně, ale produkčními kvalitami - výpravností, "filmovostí", audiovizuálností) . Navíc, dnešní doba je také z celé dvacetileté historie nejlepší v tom, jak rychle a jak moc dnešní AAA hry zlevňují. Vždyť v době vydání mohl stát Shadow of Mordor s DLC taky do 60€, přičemž, co se dívám, dneska stojí v GOTY edici 4€!

carhrozny napsal:Nutno dodat, že na tomto fenoménu se podílejí i obchody a nejenže to podporují ale na tom i profitují. Příkladů je plno ale dáme si hru, která je momentálně nejvíce omílaná. Shadow of War. Až na základní edici což je kolem 40 euro je předražená až hrůza.

Hráči samozřejmě nadávají ale přijde obchod a nabídne dárek případně i několik. A rozhodnutí je jasné .... koupím. Na Shadow of War jsem se dal i já namotat.
Gold verze má jen digitální hlouposti ale když chci všechny mise tak si nebudu kupovat základní verzi kde bych to časem i tak dokoupil.
Season pass je vysloveně hloupost kupovat jej dopředu protože nikdo nezaručí zda vůbec vyjde nějaký obsah případně zda bude stát alespoň za tu cenu. Tohle vše když spočítám tak to za cenu 82 eur je výsměch.
Ale přijdou obchody a přidají si tam Steelbook a jiné dárky takže si tu cenu mohu nějak odůvodnit.

Mikrotransakcie ale nikdy. Zda budu mít zelené brnění nebo černé je nepodstatné.
Horší je když si koupím sběratelku, dostanu koně co má rychlost 40 km / h a po roce vydají jiného a ten za reálné prachy má rychlost 60 km / h. To mě naštve protože rychlost pohybování se po hře je podstatná a jinak se ten kůň jako koupit za real prachy nedá. / Tera /

carhrozny   2x   Nutno dodat, že na tomto fenoménu se podílejí i obchody a nejenže to podporují ale na tom i profitují. Příkladů je plno ale dáme si hru, která je momentálně nejvíce omílaná. Shadow of War. Až na základní edici což je kolem 40 euro je předražená až hrůza.

Hráči samozřejmě nadávají ale přijde obchod a nabídne dárek případně i několik. A rozhodnutí je jasné .... koupím. Na Shadow of War jsem se dal i já namotat.
Gold verze má jen digitální hlouposti ale když chci všechny mise tak si nebudu kupovat základní verzi kde bych to časem i tak dokoupil.
Season pass je vysloveně hloupost kupovat jej dopředu protože nikdo nezaručí zda vůbec vyjde nějaký obsah případně zda bude stát alespoň za tu cenu. Tohle vše když spočítám tak to za cenu 82 eur je výsměch.
Ale přijdou obchody a přidají si tam Steelbook a jiné dárky takže si tu cenu mohu nějak odůvodnit.

Mikrotransakcie ale nikdy. Zda budu mít zelené brnění nebo černé je nepodstatné.
Horší je když si koupím sběratelku, dostanu koně co má rychlost 40 km / h a po roce vydají jiného a ten za reálné prachy má rychlost 60 km / h. To mě naštve protože rychlost pohybování se po hře je podstatná a jinak se ten kůň jako koupit za real prachy nedá. / Tera /
carhroznycarhrozny27972
    10.8.2017 13:36
carhrozny

Nutno dodat, že na tomto fenoménu se podílejí i obchody a nejenže to podporují ale na tom i profitují. Příkladů je plno ale dáme si hru, která je momentálně nejvíce omílaná. Shadow of War. Až na základní edici což je kolem 40 euro je předražená až hrůza.

Hráči samozřejmě nadávají ale přijde obchod a nabídne dárek případně i několik. A rozhodnutí je jasné .... koupím. Na Shadow of War jsem se dal i já namotat.
Gold verze má jen digitální hlouposti ale když chci všechny mise tak si nebudu kupovat základní verzi kde bych to časem i tak dokoupil.
Season pass je vysloveně hloupost kupovat jej dopředu protože nikdo nezaručí zda vůbec vyjde nějaký obsah případně zda bude stát alespoň za tu cenu. Tohle vše když spočítám tak to za cenu 82 eur je výsměch.
Ale přijdou obchody a přidají si tam Steelbook a jiné dárky takže si tu cenu mohu nějak odůvodnit.

Mikrotransakcie ale nikdy. Zda budu mít zelené brnění nebo černé je nepodstatné.
Horší je když si koupím sběratelku, dostanu koně co má rychlost 40 km / h a po roce vydají jiného a ten za reálné prachy má rychlost 60 km / h. To mě naštve protože rychlost pohybování se po hře je podstatná a jinak se ten kůň jako koupit za real prachy nedá. / Tera /

silenyhrac   1x   Souhlasím s Angry Joem, s tebou, že mikrotransakce by ideálně měly být pouze kosmetické. Jenže produkční hodnota AAA her je natolik vysoká, že vydavatelé ví, že v tomhle nemají konkurenci a hráči si jejich díla budou kupovat i s dodatečnými platbami, tak proč je tam nedávat. A udělat se s tím něco dá. Když o tom diskutujeme, vydavatelé se to dozví... Jinak, myslím, že konkurence nenechá zajít mikrotransakce příliš daleko - někdo vydá třeba "AA" hru, u které chybějící áčko dorovná tím, že jeho dílo dodatečné platby neobsahuje.

Youtubeři mají obecně na mladé největší vliv. Větší než tisk, televize, weby i s herci a zpěváky. Přitom nejde o pomíjivý trend, asi to tak zůstane. Takže, točí-li se filmy o sportovcích, umělcích, proč ne o youtuberech, když ti jsou dnes nejvlivnější. A kvalitní obsah je v každé oblasti youtuberingu, i na českém internetu, jen největší sledovanost nekoresponduje tolik s kvalitou, jako spíše s nejprůměrnějším divákem.
silenyhracsilenyhrac11429
    10.8.2017 07:45
silenyhrac

Souhlasím s Angry Joem, s tebou, že mikrotransakce by ideálně měly být pouze kosmetické. Jenže produkční hodnota AAA her je natolik vysoká, že vydavatelé ví, že v tomhle nemají konkurenci a hráči si jejich díla budou kupovat i s dodatečnými platbami, tak proč je tam nedávat. A udělat se s tím něco dá. Když o tom diskutujeme, vydavatelé se to dozví... Jinak, myslím, že konkurence nenechá zajít mikrotransakce příliš daleko - někdo vydá třeba "AA" hru, u které chybějící áčko dorovná tím, že jeho dílo dodatečné platby neobsahuje.

Youtubeři mají obecně na mladé největší vliv. Větší než tisk, televize, weby i s herci a zpěváky. Přitom nejde o pomíjivý trend, asi to tak zůstane. Takže, točí-li se filmy o sportovcích, umělcích, proč ne o youtuberech, když ti jsou dnes nejvlivnější. A kvalitní obsah je v každé oblasti youtuberingu, i na českém internetu, jen největší sledovanost nekoresponduje tolik s kvalitou, jako spíše s nejprůměrnějším divákem.Komentář byl autorem naposledy upraven 10.8.2017 08:04

Původní verze před úpravami:Souhlasím s Angry Joem, s tebou, že mikrotransakce by se ideálně měly týkat pouze vzhledu. Jenže produkční hodnota AAA her je natolik vysoká, že vydavatelé ví, že v tomhle nemají konkurenci a hráči si jejich díla budou kupovat i s dodatečnými platbami, tak proč je tam nedávat. A udělat se s tím něco dá. Když o tom diskutujeme, vydavatelé se to dozví... Jinak, myslím, že konkurence nenechá zajít mikrotransakce příliš daleko - někdo vydá třeba "AA" hru, u které chybějící áčko dorovná tím, že jeho dílo dodatečné platby neobsahuje.

Youtubeři mají obecně na mladé největší vliv. Větší než tisk, televize, weby i s herci a zpěváky. Přitom nejde o pomíjivý trend, asi to tak zůstane. Takže, točí-li se filmy o sportovcích, umělcích, proč ne o youtuberech, když ti jsou dnes nejvlivnější. A kvalitní obsah je v každé oblasti youtuberingu, i na českém internetu, jen největší sledovanost nekoresponduje tolik s kvalitou, jako spíše s nejprůměrnějším divákem.

Alfajk    mikrotransakce resim cheat enginem, kdyz je to potreba :thumbup:Alfajkalfajk16671    9.8.2017 20:48 Alfajk

mikrotransakce resim cheat enginem, kdyz je to potreba :thumbup:

O autorovi blogu

FireWolf
FireWolf
Muž, 25 let

Kdo jsem?

Amatérský spisovatel, amatérský překladatel, amatérský recenzent, amatérský blogger, amatérský amatér a dle jednoho muže prý i nadsamec... :D

"There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards, when you ask 'Why me?' and 'What if?'. When you look back and see the branches, like a pruned bonsai tree, or forked lightning. If you had done something differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions." - Max Payne, Max Payne 2

Baví mě především RPG, FPS a logické hry (díky kterým si ověřím, že jsem stále velmi chytrý... :D), ale občas si zahraju nějakou oddychovku. Poslední dobou se taky dost dostávám na chuť hororovým hrám.

Desítku dávám jen těm titulům, které mě baví od začátku do konce, naprosto mě pohltí a jsou v mých očích perfektní.

"Nothing is more badass than treating a woman with respect." - Mr. Torgue, Borderlands 2

Nejočekávanější hry:

 • Mount and Blade 2: Bannerlord
 • Serious Sam 4
 • Alan Wake 2
 • Vampyr
 • The Sinking City
 • Agony
 • Dark Train: Coupe
 • DUSK (třetí epizoda)
 • Hero of the Kingdom 3
 • Stygian: Reign of the Old Ones
 • The Banner Saga 3
 • Wargames
Založit herní BLOG