Uživatel nepřihlášen
Doupě ohnivého vlka
RSS kanál blogu
Píše: FireWolf - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Doupě ohnivého vlka

První vlaštovky ze Steam Directu + achievement za 46 euro

Neděle 20.8.2017 14:03 - Autor: FireWolf
To se mi líbí

První vlaštovky ze Steam Directu + achievement za 46 euroO tom, že Steam Direct bude průser, nebylo pochyb. Předně zmizelo hlasování, které se sice dalo zneužít, na druhou stranu alespoň oddálilo uvedení na trh některých her. A když je u Directu tohle hlasování pryč, je jasné, že se bez jakéhokoliv systému schválení dostane na Steam hromada balastu. Pravdou je, že teď máte zaplatit u každé vaší hry poplatek 100 dolarů, ale co to je? Pokud by vaše hra stála dolar, tak stačí prodat sto kusů a investice se vám vrátí zpátky. Valve vám dokonce za určitých podmínek vrátí i tento poplatek.

Je to pár dní, co jsem narazil při pročítání diskuzí na Steamu na jednu, která mě velmi znepokojila. Je tam výpis několika her, které kopírují již vydané na Steamu nebo používají assety a slouží tak k lehkému získání peněz. Pokud k dané hře přidají i hromadu achievementů, mají rozhodně založeno na úspěch. Bohužel.

Edges

Hry Edges 1 a 2 vás postaví do role hada, který jde po lince a musíte se vyhýbat překážkám. Zní to a vypadá to extrémně jednoduše, popis obou her je naprosto stejný a jediným rozdílem se tak zdá barevné pozadí (modrá vs červená). Hra kopíruje (a to totálně!) titul Flow: The Sliding.

Raccoon Hero

5 her, stejná hratelnost, jen jiné prostředí. Série Raccoon Hero již brzy zaplaví Steam. Jde o spojovací hru, oddechovou, kde hrajete za mývala a střílíte kuličky. Podobných her existuje spousta, je ale odvážné přijít rovnou s pěti nachlup stejnými tituly a ještě k tomu nevyužít nic jiného, než assety z Unity.

První díl, The Sunrise, Starlight, The Marsh a Under the Sea. Klikněte na název a sami se přesvědčte, že to vypadá zcela totožně. Doufám, že těch dílů nebude víc...

Sphere Toss

V těchto dvou titulech, které se opět liší snad jen barvou prostředí, jde o střílení kuliček a no... sám nevím, o co tam přesně jde. V tento okamžik by tedy měl pomoct popis hry, který je jedním slovem: neužitečný. Dvěma slovy: extrémně neužitečný. Třemi slovy: neužitečný, ale vtipný. No, však posuďte sami.

The game itself consists of 200 unique levels, each one harder than the previous one. There are lots of things which you have to take into account.

Informace o hře

Sphere Toss is a fast paced puzzle game. Your goal in this game is to toss all the balls across the polygon while avoiding hitting the rotating ball patterns in the middle.

LEVELS:
The game itself consists of 200 unique levels, each one harder than the previous one. There are lots of things which you have to take into account.

NUMBER OF ROTATING BALLS - the difficulty greatly depends on the number of enemy balls
SPEED OF ENEMY BALLS - also, the speed at which the balls move is very important for difficulty determination
ARRANGEMENT OF ENEMY BALLS - the pattern into which the balls are arranged is important as well


The number of your goal balls which you have to shoot across varies from level to level. Be fast, but be calculated and smart as well!

Odkazy naleznete zde: první díl a druhý díl.

Bear Football

Ok, tohle je silná káva i na mě. Hra totiž stojí neuvěřitelných dvacet euro a za tu cenu prostě... ne. Ať si to nechají. Popis opět hraničí mezi naprosto dementností a geniálností.

Bear Football is a third person view bear football simulation game.
The player controls teddy bear, score a goal by pushing it into the goal.

Bear Actions:Slide, Vaut, Sprint.
Action Slide: the default keyboard button is "E". Press the button, the teddy bear will slide a distance.
Action Vaut:the default keyboard button is "R". Press the button, the teddy bear will vaut.
Action Sprint:the default keyboard button is "Space". Press the button, the teddy bear will storage capacity, then release the button, the teddy bear will sprint a distance.

Výhled do budocna

A to je jen výběr z pár her. Na Steamu je situace horší a horší a vychází hromada her, ale jaké kvality. Na jednu stranu je dobré, že svou vlastní hru si může vytvořit a vydat téměř každý, na druhou to způsobuje ale hromadu problémů. A Valve je to všechno jedno, protože peníze za to dostanou, tak co budou jiného řešit. I přes to, že Greenlight měl své chyby a dostaly se přes něj na Steam blbosti, na něj budeme vzpomínat v dobrém a doufat, že by se jednoho dne mohl vrátit. Nebo by se Steam Direct mohl zpřísnit, co se týče pravidel vydávání her. Aktuálně je situace ale dost špatná a bojím se, že bude opravdu ještě hůř.

A bonus na závěr

A pak, že nemůže být hůř. Na Steamu vyšla před nedávnem hra, nazvaná Fidget Spinner Simulator. Už dle názvu vám může být jasné, že se jedná o totální blbost, která cílí na lidi, kteří si myslí, jak to není cool. Po tom, co jsem viděl trailer je mi také jasné, že vás omrzí hraní tohoto "klenotu" tak do pěti minut. A to ještě přeháním. Nicméně cena je jen jedno euro, tudíž si není nač stěžovat, že?

Problém je v tom, že tahle hra má i DLC. Za pouhých 46 euro obdržíte tyto věci:

1) Odemknete achievement "Premium Member".
2) Získáte prémiový zlatý Fidget Spinner a zlaté "VAPE" (netuším, co to je).

Ano, dva trapné skiny a achievement, který nelze získat nijak jinak. Radši tohle přejdu bez nějakých dalších slov. Obrázek o tom si udělejte sami. Ze Steamu se ale vážně stává žumpa a to díky těmto bezcharakterním indie tvůrcům "her". Jako by nestačilo, že i kvalita AAA her klesá, tak ještě nás čeká tohle.

Tisk
Štítky: Steam Direct
Hodnocení:
( Zbývá 5 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku První vlaštovky ze Steam Directu + achievement za 46 euro
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
antiku   1x   Stále vznikají kvalitní indie hry, ale komu se to chce hledat, když jich je na každém webu, kde se dají prezentovat, přes 1000 a stále přibývají a jedna je horší jak druhá.
Pak se u her, které za něco stojí, nedostane dostatečné podpory a tvůrce se na to vykašle.
antikuantiku10022
    25.8.2017 17:12
antiku

Stále vznikají kvalitní indie hry, ale komu se to chce hledat, když jich je na každém webu, kde se dají prezentovat, přes 1000 a stále přibývají a jedna je horší jak druhá.
Pak se u her, které za něco stojí, nedostane dostatečné podpory a tvůrce se na to vykašle.

rocketbg   8x   Ten Fidget Spinner Simulátor je fakt hnus. V minulosti budily indie hry v lidech respekt, teď je to samý sh*t - hlavně aby si to zahrál nějaký Youtuber, že? Steam nutně potřebuje přísnou filtraci produktů.rocketbgrocketbg38351    20.8.2017 18:39 rocketbg

Ten Fidget Spinner Simulátor je fakt hnus. V minulosti budily indie hry v lidech respekt, teď je to samý sh*t - hlavně aby si to zahrál nějaký Youtuber, že? Steam nutně potřebuje přísnou filtraci produktů.

O autorovi blogu

FireWolf
FireWolf
Muž, 25 let

Kdo jsem?

Amatérský spisovatel, amatérský překladatel, amatérský recenzent, amatérský blogger, amatérský tvůrce her, amatérský amatér a dle jednoho muže prý i nadsamec... :D

"There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards, when you ask 'Why me?' and 'What if?'. When you look back and see the branches, like a pruned bonsai tree, or forked lightning. If you had done something differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions." - Max Payne, Max Payne 2

Baví mě především RPG, FPS a logické hry (díky kterým si ověřím, že jsem stále velmi chytrý... :D), ale občas si zahraju nějakou oddychovku.

Desítku dávám jen hrám, které mě baví od začátku do konce, naprosto mě pohltí a jsou v mých očích perfektní.

"Nothing is more badass than treating a woman with respect." - Mr. Torgue, Borderlands 2

Nejočekávanější hry:

  • Mount and Blade 2: Bannerlord
  • Serious Sam 4
  • Alan Wake 2
  • Nový Wolfenstein
  • Finding Paradise
  • Vampyr
  • The Sinking City
Založit herní BLOG