Uživatel nepřihlášen
Doupě ohnivého vlka
RSS kanál blogu
Píše: FireWolf - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Doupě ohnivého vlka

Seriálové okénko: The Defenders - seriálová událost roku?

Úterý 22.8.2017 20:30 - Autor: FireWolf
To se mi líbí

Seriálové okénko: The Defenders - seriálová událost roku?Tak jsme se konečně dočkali a máme tu po vzoru Avengers spojení čtyř seriálů z Netflixu. Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist spojí síly proti organizaci The Hand. Jak si vedou Defenders ve srovnání s Avengers a vyplatí se na ně mrknout? Předem varuji, že jsou v článku spoilery ze seriálů Daredevil a Iron Fist, taktéž i pár velmi jemných odkazů na pár událostí v Defenders (ale není to nic extrémně důležitého, takže i pokud jste tenhle seriál ještě neviděli, můžete číst dále).

Jsou Defenders kvalitním seriálem? Ano i ne, záleží, co od něj očekáváte. Pokud hromadu soubojů v každé epizodě a akci, budete zklamáni. Ta je totiž upozaděna a seriál je tak celkem nečekaně hodně ukecaný. Postavy spolu mluví a rozmlouvají a některým lidem tenhle styl nesedl. Jenže právě v tom je kouzlo Defenders. Postavy si mají co říct, je tu kolize čtyř různých světů, názorů, osobností. Není to tak, že by se tyto hlavní postavy hned na začátku setkali a jen tak z hecu si řekli: "Hele, všichni máme schopnosti, tak proč se nespojit do týmovky a nezatopit tak záporákům?"

Každý z hrdinů je samotář, osamělý vlk, který má svůj styl a nikomu se zpočátku nechce ani moc do týmu. Celé tohle formování Defenders je zpracováno hodně realisticky, bohužel právě v tom tkví i jeden ze záporů, který tu můžete nalézt. Tenhle postup je totiž pomalý a to tak, že se naši hrdinové dají dohromady až téměř v půlce série. Brzy poté vidíte vzájemné rozepře (a několik parádních scén ve skupince). Tenhle seriál, ač je na druhém místě u mě, není lepší než Daredevil. Ale upřímně, čekal snad někdo, že jej překoná?


Spojení čtyř různých postav dopadlo ale na jedničku. Neustálé konfrontace, hádky, mnohdy i souboje mezi těmito lidmi, to je právě to, co vás táhne dál. Bohužel samotná první epizoda nabízí místy až příliš pomalé tempo, které navíc odráží stylistiku každého z hrdinů. Části Lukea Cage mě prostě nebavily, navíc když na pozadí hrál hip hop, díky čemuž to bylo ještě otravnější. Tuto postavu moc nemusím, ale v Defenders byl celkem k užitku a měl taky pár parádních částí. I když jeho morální zásady v poslední epizodě šly celkem mimo mě, protože... nebudu spoilerovat. Jessica Jones je opět ironická, vtipná a především její interakce s Daredevilem vás dost často rozesměje. Iron Fist už konečně umí bojovat, i když stále má co dohánět, ale není to taková hrůza jako v jeho vlastním seriálu. Stále je sice hodně naivní a chová se jako dítě, je ale snesitelný a dalo by se říct, že je jednou ze dvou hlavních postav. Jenže všechny opět zastiňuje Daredevil, respektive Matt Murdock. Tahle postava je naprosto fantastická a pokud máte rádi jeho seriál, Defenders bych se nebál označit jako takového Daredevila 2,5. Vrátí se organizace The Hand, madam Gao, Stick, Elektra a dost velká část seriálu je právě o určitém morálním dilematu Matta. Navíc Daredevil má ty nejlepší souboje a jejich choreografie je slast pro vaše oči. Jako jediný ze všech čtyř hrdinů skrývá svou identitu, tudíž dojde i na pár vtipných scén ohledně toho.


Pak tu jsou samozřejmě i různé vedlejší postavy z každého seriálu, kdy musím vypíchnout zejména Misty Knight. Tahle policistka ze seriálu Luke Cage je místy v pohodě, ale někdy mě tak neskutečně iritovala, až jsem doufal, že chytne zbloudilou kulku a zemře. Seriál se ve vás snaží vyvolat dojem, že za vaše činy můžete pykat, tudíž se část odehrává na policejní stanici, kde se tempo zpomalí a přijde čas na konverzace. Což by bylo v pořádku, jenže takhle se stane až ve druhé půlce seriálu, kdy je to prostě nevyhovující. Přirovnal bych to k jízdě autem, kdy postupně zrychlujete, ale těsně před koncem cesty najednou prudce zabrzdíte.

Co se týče záporných postav, Sigourney Weaver je parádní. Není to klasická záporačka, která chce ovládnout nebo zničit svět. Už od prvního momentu s ní víte, že je zranitelná a tudíž je celé její počínání logické a nachází se na určité osobní rovině. Kromě ní tu jsou i další čtyři "prsty" z The Hand - madam Gao (opět výtečná) a dvě nové postavy, z nichž jsem si oblíbil především toho japonce, který byl tak cool, že ani jednou nepromluvil anglicky. Bohužel se dočkáme opět oživování, což se netýká jen Elektry, ale také Bakuta. Jako záporák mi v Iron Fistovi nevadil a měl jsem ho i celkem rád, ale celkově tohle vracení mrtvých postav na scénu ubírá na napětí. Prostě jen mávnete rukou a řeknete si, že třeba v příští sezóně oživne zase tahle nebo tamta postava. Snad tedy všechny osoby, které zde zemřely, budou definitivně po smrti.Bohužel i přes svou zajímavost je všech pět prstů The Hand slabých a jejich potenciál není plně využitý. Přišlo mě, že na to, jak moc staří a zkušení by měli být, nemají moc síly a naše čtyři hlavní postavy by si je daly jak nic. Jenže v ten okamžik si vzpomenu na Elektru, která byla pro mě druhou nejlepší osobou hned po Daredevilovi. Za prvé je sexy, za druhé je neskutečně silná (v pohodě dokáže bojovat proti všem čtyřem Defenderům najednou...) a za třetí choreografie jejích soubojů je špičková. Kdykoliv bojuje s Daredevilem, je to opravdu slast pro vaše oči a nemáte nikdy dost. Elodie Yung je prostě Elektra, podobně jako Charlie Cox je Daredevil/Matt Murdock. Navíc díky zlé Elektře tu je i další osobní rovina, kdy Matt trpí po její ztrátě a už nechce dál bojovat jako Daredevil, protože si myslí, že by díky tomu přišel o další lidi, na kterých mu záleží. A pak zjistí, že je naživu, ale zatímco on ji stále miluje, ostatní ji chtějí zabít a on tohle ale nechce udělat.

Troufnul bych si říct, že Defenders se vám budou především líbit dle toho, jak moc máte rádi Elektru. Někteří ji nesnášejí, jiní (jako třeba já) se jí nemůžou nabažit. Paradoxně je právě Elektra nejvýraznějším ze záporáků, i když zpočátku nedostává moc prostoru. Každá soubojová scéna s ní je lahůdkou, kdy ani nedýcháte a čekáte, kdy to ostatní schytají, protože je tak moc OP. Snad jediný Daredevil s ní dokáže držet krok, což někdo může označit za blbost, ale mě to sedlo. Jde prostě vidět jeho výcvik a roky zkušeností.

K bojovým scénám nemám moc výtek, většinou byly parádní, i když jak jsem psal výše, na Daredevila nemají. Bohužel některé se odehrávaly ve tmě, kdy jste toho moc neviděli a některé byly nic moc, protože tam zase bojovaly postavy, které bojovat ani neumí - Jessica Jones a Luke Cage. Největší zklamání však přichází u posledního souboje, kdy prostě ten, kdo vybíral hudební podkres, by měl dostat padáka. Na pozadí může hrát téměř cokoliv, ale rozhodně ne hip hop, který tam VŮBEC nesedí. Celá ta sekvence byla natočena na jeden záběr, což je úctyhodné, ale byla o pár sekund předčasně utnuta. Kdo viděl, pochopí, co tam mělo ještě být.


Bohužel Defenders mají i chyby. Ty se týkají především příběhu, který je občas nelogický a člověk by čekal, že lidé stojící za tako mocnou organizací, jakou The Hand bezesporu je, dokážou polapit naše čtyři hrdiny během pár hodin. Poslední prostředky byly prý vynaloženy na oživení Elektry, ale pak se tam objeví Bakuto, který zemřel až po jejím oživení, takže jak to, že je náhodou naživu? A co sakra měla znamenat ta scéna v posledním díle, kdy se nikdo nemůže dostat do jedné budovy, ale pak si policistka vzpomene, že má pistoli a rozstřílí dveře? To byla tak do očí bijící nelogická věc, až jsem si málem ukroutil hlavu. Samotný konec seriálu pak nabízí pár okamžiků, které mi přišly uspěchané a zmatené. Jenže celkový dojem je i přesto hodně kladný.

Popravdě jsem čekal něco trochu jiného - rychlé seznámení a pak hromadu akce, akce a zase akce. A jsem rád, že jsem se v tomhle zmýlil, protože Defenders nám představili svět temnější a realističtější než Avengers. Celý proces seznamování a postupné budování důvěry tu je zachycen perfektně. Souboje pak oživí ono pomalejší tempo a jsou většinou velmi dobré. Pokud máte rádi Daredevila, tenhle seriál je pro vás povinností. Právě on a Elektra jsou ty hlavní důvody, proč jsem si tohle tak moc užil. Defenders nejsou lepší než seriál Daredevil, ale ten se těžko překonává, když je to momentálně špička, co se týče filmů a seriálů z MCU (Marvel Cinematic Universe). I tak bych je ale umístil na druhé místo. Teď již nezbývá než čekat, jak dopadne The Punisher a počkat si na třetí řadu Daredevila, která vypadá, že bude extrémně našlapaná a možná se dočkáme Bullseye...

PS: Intro je opět úžasné a ta jeho stylizace mě dostala.

PPS: Punisher se v seriálu vůbec neobjeví, což může být někomu líto, ale opravdu tu už není místo na další vedlejší postavu.

PPPS: Nechápu, jak někdo nemůže pochopit, co se stalo na konci seriálu. Vždyť je to jasné jako facka...

PPPPS: A nakonec velký dík patří lidem na Edně, kteří překládají všechny tyhle seriály a bez nichž by si je člověk neužil. Děkuji.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Seriálové okénko: The Defenders - seriálová událost roku?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
sweat55    Daredevil kvalitu asi bude mít jenom ten Daredevil, bohužel. I tak jsem si ale seriál užil.sweat55sweat5520217    4.9.2017 20:43 sweat55

Daredevil kvalitu asi bude mít jenom ten Daredevil, bohužel. I tak jsem si ale seriál užil.

cajteekanee    Díky tvému článku se jdu do toho pustit. Doufal jsem, že to bude mít kvalitu jako Daredevil, ale to asi není možný zopakovat.cajteekaneecajteekanee25741    26.8.2017 10:46 cajteekanee

Díky tvému článku se jdu do toho pustit. Doufal jsem, že to bude mít kvalitu jako Daredevil, ale to asi není možný zopakovat.

patasde   1x   nebýt okatejch děr v příběhu tak by to bylo ještě lepší ale i tak sem poskojenej obstojná teamovkapatasdepatasde17625    23.8.2017 18:39 patasde

nebýt okatejch děr v příběhu tak by to bylo ještě lepší ale i tak sem poskojenej obstojná teamovka

O autorovi blogu

FireWolf
FireWolf
Muž, 25 let

Kdo jsem?

Amatérský spisovatel, amatérský překladatel, amatérský recenzent, amatérský blogger, amatérský tvůrce her, amatérský amatér a dle jednoho muže prý i nadsamec... :D

"There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards, when you ask 'Why me?' and 'What if?'. When you look back and see the branches, like a pruned bonsai tree, or forked lightning. If you had done something differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions." - Max Payne, Max Payne 2

Baví mě především RPG, FPS a logické hry (díky kterým si ověřím, že jsem stále velmi chytrý... :D), ale občas si zahraju nějakou oddychovku.

Desítku dávám jen hrám, které mě baví od začátku do konce, naprosto mě pohltí a jsou v mých očích perfektní.

"Nothing is more badass than treating a woman with respect." - Mr. Torgue, Borderlands 2

Nejočekávanější hry:

  • Mount and Blade 2: Bannerlord
  • Serious Sam 4
  • Alan Wake 2
  • Nový Wolfenstein
  • Finding Paradise
  • Vampyr
  • The Sinking City
Založit herní BLOG