Uživatel nepřihlášen
Doupě ohnivého vlka
RSS kanál blogu
Píše: FireWolf - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Doupě ohnivého vlka

Speciál o herní sérii Dead Space

Neděle 11.3.2018 14:21 - Autor: FireWolf
To se mi líbí

Speciál o herní sérii Dead SpaceMůj vztah k Dead Space sérii by se dal popsat slovy "nikdy neříkej nikdy". Když měl vyjít první díl, divil jsem se, že EA něco takového podporuje. Do té doby vydávala maximálně tak stálé značky, jako jsou různé sporty, válečné hry, závody a Sims... Ale vydat poctivý horor ve stylu Vetřelce a Věci? Hru jsem samozřejmě vyzkoušel a možná to působí neuvěřitelně, ale za ty roky jsem jí dal šanci celkem pětkrát. Ano, první díl jsem rozehrál 5x a pokaždé to za chvíli zabalil. Viním za to jak hororovou atmosféru, tak i horší ovládání na PC, potažmo na PS3, kde jsem tenhle klenot také jednou zkusil. Když vyšel druhý díl, stáhnul jsem si ho a dal mu šanci, jenže hned na začátku jsem netušil, jak použít stázi a považoval jsem to za bug. Trojku jsem pak chvíli sledoval na PS3. Tehdy jsem si myslel, že to bude naposledy, co o tuhle sérii zavadím. Jenže ve mně neustále hlodal červíček pochybností, přece jen mám rád výše zmíněné horory a Dead Space se jimi inspirovalo, takže by mě to fakt mělo bavit, no ne?

Poté, co jsem minulý rok dal další šanci sérii F.E.A.R. a celou ji dohrál (o třetím sračkoidním dílu taktně pomlčím, protože to byla fakt blbost) a taktéž jsem si užil Condemned: Criminal Origins, jsem si říkal, že možná nastal ten správný čas na další zkoušku mé nátury. A když před pár týdny byla sleva na druhý díl Dead Space na Steamu, neváhal jsem a pořídil si ho. A jsem sakra rád, že jsem tak udělal!


Dead Space 2

Jelikož jsem nehrál první díl a jeho děj je mi jen mlhavě známý, ocenil jsem dostupné video "Stalo se v předchozím díle" přístupné z menu. Hra mě ihned vcucla, útěk chodbou plnou necromorphů, vy ve svěrací kazajce, bezbranní a vyděšení, to je prostě úvod, na který se nezapomíná. Poté začalo krájení nepřátel na kousky a dostal jsem se i ke stázi, kde jsem si po chvilce připadal jako hlupák. Její použití je extrémně jednoduché a v pozdějších fázích hry i nutné pro přežití. Divím se, že jsem byl tak hloupý a netušil, jak ji v minulosti použít. Hra krásně odsýpala, hororová atmosféra, akční hratelnost, parádní zvuky, příjemná hlavní postava a děj, který má několik zvratů. Procházel jsem každou lokaci kousek po kousku, kochal se neuvěřitelnými vyhlídkami, z kterých mi padala čelist a fotil jako na běžícím páse. Dead Space 2 se pro mě stal nejenom odrazovým můstkem v této sérii, ale také je to nejlepší díl ságy.

Zde bych se rád vyjádřil ke změnám, které tento díl představil. Jedna z nejdůležitějších je to, že Isaac Clarke mluví. Může to znít jako vtip, ale v první hře tomu tak nebylo. Jenže ono tohle prostě nefunguje. Dle mě existují dva druhy, jak přistupovat k hlavní postavě. Buď si vytvoříte vlastního hrdinu, dle svých představ, který bude potichu a vy se tak můžete vžít do jeho role. Prostě si představíte, že to jste vy. Nebo budete hrát za postavu, která má vlastní charakter, jehož osobnost nelze změnit, ale tvůrci ji můžou více propracovat a potažmo i v průběhu hry vyvíjet. První díl představil tichého inženýra na lodi zamořené necromorphy, který mlčky krájí nepřátele na kousky a ani v těch nejvypjatějších situacích neporuší bobříka mlčení. Pro mě je těžké se do jeho role vžít, protože to nepůsobí moc realisticky. Proto jsem ocenil změnu u druhého dílu, kdy hlavní hrdina má konečně osobnost a mluví. Hodně často si také sundává helmu, což přispívá k tomu, že se s ním lépe sžijete a uvědomíte si, že pod tím vším se jedná jen o obyčejného člověka, který podruhé zažívá noční můru.


O lepším ovládání a optimalizaci píšu dole, musím ale ocenit hlavně možnost manévrovat ve vzduchoprázdnu. V prvním díle je to řešeno jen prostým skákáním na různé povrchy, což vás hodně omezuje v pohybu. U dvojky a trojky pak již můžete volně poletovat vesmírem. Bylo to velmi moudré rozhodnutí. Je tu také nejlepší sada obleků. U jedničky máte jen jeden, který vylepšujete na další a další level. U trojky jsou obleky hodně odlišné a ke klasickému se dostanete až po dohrání hry, což zamrzí. Dvojka je pak naprosto super a kromě jednoho (Vintage) jsou všechny krásné na pohled.

Zbraně tu jsou stejné jako v jedničce, lze je vylepšovat, což platí i pro oblek a stázi. Vylepšení si můžete i kupovat v obchodě, za herní měnu (tzn. žádné mikrotransakce). Peněz jsem měl vždycky dost a podobně jako u prvního dílu nebyl problém vylepšit oblek, stázi a tři mé zbraně na max. Co se týče nepřátel, byl jsem dost překvapený, kolik je tu druhů. Až do 3/4 hry vám hra představuje neustále nové a nové druhy a variace necromorphů. Někteří jsou pomalí, jiní jsou rychlejší. Další stačí střelit jednou kamkoliv do těla a zemřou. Někteří vybuchují či vás můžou i zpomalit. Očekávejte také klasicky pár bossů, které musíte střílet do slabých míst. Většina z nich je dětsky jednoduchých, což zamrzí hlavně na konci. Ten je ale po příběhové a vizuální stránce dovedený k dokonalosti a pokud vám při zobrazení titulků nebude smutno, tak nemáte srdce.Dvojka má bohužel i pár záporů. Nelíbila se mi moc část ke konci, kdy vás nahání nesmrtelný necromorph. Což je ale čistě osobní výtka, protože do té doby jsem byl zvyklý, že vše tu můžu zabít. Příchod něčeho takového byl vcelku šokem, kdy jsem ho neustále krájel na kousíčky a pak zíral, jak mu dorůstají končetiny. Dokonce bych se nebál i říct, že tohle byla nejhororovější část hry. Ten pocit, když utíkáte před něčím, co nelze zabít, přitom vám cestu zkříží několik nepřátel a ještě i nějaká ta hádanka či čekáte na výtah. To bylo opravdu něco. Druhým, podstatnějším problémem, který sužuje i jedničku, je omezený inventář. Minimálně zpočátku to není moc zábavné, když procházíte každičký kout a musíte pak vyhazovat věci a neustále se v tom všem přebírat. Každý oblek má naštěstí větší kapacitu, takže po pár kapitolách tohle už není problém. Někdo může namítnout, že o tom to je. Že tohle patří k hratelnosti, ale mě to vadilo.


Dead Space

Hned ten den, kdy jsem dokončil dvojku, se mé oči upnuly ke zkoušce odvahy - k jedničce. Říkal jsem si, že tentokrát to fakt vyjde. A nebudu vás napínat, během víkendu jsem hru dohrál. První díl má bohužel určité zápory, které jsem musel akceptovat a i když jsem si na ně zvyknul po čase, jde vidět, že dvojka se poučila z chyb svého předchůdce a přinesla nám (nebo minimálně mě) ultimátní zážitek. Vadila mi tu jistá těžkopádnost pohybu, kdy jsem musel stáhnout fix na akceleraci myši, ale i tak jsem nakonec musel vypnout v nastavení vsync. Hra se pak ovládala o dost lépe, i když stále to nebylo stoprocentní. Co mě však zaujalo byly prvky, které lidé u téhle hry vychvalují do nebes, přitom se jedná jen o lehký nadprůměr. A teď mě nechápejte špatně, ona ta hra je úžasná, jenže říct, že má dobrý příběh, když z celkových dvanácti kapitol se náznak něčeho takového objeví jen v posledních dvou, je dost přestřelené. Většinou jen chodíte z bodu A do bodu B, opravujete věci, sbíráte věci a to je vše. Co se týče příběhu, je na tom paradoxně nejlépe asi trojka, kterou hodně lidí nenávidí, ale tam se opravdu neustále něco děje.

Dalším prvkem, nad kterým jsem se pozastavil, je opakování lokací. Těžařská loď Ishimura logicky nenabídne moc prostoru pro různorodost prostředí, ale když musíte jít do stejných míst dvakrát nebo třikrát, je to prostě na nic. Autoři se snažili, seč mohli, ale loď je stále loď a opakování stejných chodeb, procházení stejných míst, to po čase může začít nudit. Naštěstí je druhý a třetí díl v tomhle o dost lepší. Mě nevadilo neustálé procházení již prozkoumaných míst, protože hra vám zpřístupní třeba i jiné dveře nebo otevře další cesty nebo na vás hodí hromadu necromorphů, takže je o zábavu postaráno. Je to ale rozhodně jeden z problémů.


Co bylo pro mě ale asi nejpřekvapivější, je tolik vychvalovaný prvek hororu, který je prý utlumen v dalších dílech. Tady se dost možná dostávám na tenký led, když řeknu, že tahle hra není horor. Respektive tyhle prvky má, je strašidelná a může vás občas i vylekat, ale bojíte se jen prvních pár kapitol, než si zvyknete na nejrůznější taktiky tvůrců, jak vás k smrti vylekat nebo něčím znechutit. Pak už se to ze škatulky hororu plně přenese do akce s hororovou atmosférou. Navíc pokud procházíte lokace fakt důkladně, budete mít dostatek nábojů, lékárniček a i vylepšení pro váš oblek, takže to už nebude tak děsivé. Vše, co jde zabít, prostě zabijete. A to, co nejde... no, tam to byl pro mě skutečný horor. Dát vás do místnosti s nesmrtelným nepřítelem, to je něco pro moje nervy, zvlášť, když mu k tomu asistuje hromada dalších nepřátel a vám dochází jak náboje, tak i stáze a lékárničky. A ty zatracené dveře se ne a ne otevřít!

Dle předchozích odstavců by se mohlo zdát, že se mi jednička nelíbila. Opak je pravdou, jednička byla téměř dokonalá hra a i přes tyhle chyby jsem si ji užil. Jen mě prostě připadá, že si ji někteří lidé idealizovali více, než by bylo zdrávo.Dead Space 3

A pak přišla řada na trojku, kterou jsem si pořídil už v půlce hraní jedničky. Bál jsem se, jaká bude její kvalita, protože jsem všude narážel jen na samou kritiku a varování, abych se tomuhle dílu vyhnul. Že je prý hodně, ale opravdu hodně špatný. A víte co? Je super. Má to něco do sebe, když člověk hraje celou trilogii během velmi krátké doby. Dokážu si vše srovnat, vidím změny v hratelnosti a atmosféře. Navíc tyhle hry hraju poprvé,takže nemám žádné růžové brýle a nebudu tvrdit, že první díl je nejlepší, protože jsem ho hrál už před x lety a za tu dobu mám zkreslené pocity a určitou nostalgii. Zatímco bych Dead Space dal hodnocení 9/10, u dvojky by to bylo již krásných 10/10. Vylepšení na všech frontách oproti originálu (různorodost prostředí, lepší příběh, parádní ovládání, lepší létání ve vesmíru, Isaac má konečně osobnost...) z toho činí opravdový klenot na poli videoher.

Trojka pak navazuje na druhý díl, co se týče akčnější složky hry. První díl byl také akční, ale u dvojky a trojky se tento prvek dostaví o dost dříve. Ono je to ale logické. To, čeho jste se poprvé báli, strach z neznámého nepřítele, je pryč. Dvojka je podobně jako Aliens (Vetřelci) už o tom, že víte, proti čemu stojíte a jak to zabít. Strach vychází z počtu nepřátel, který je o něco větší. Trojka tuhle formuli do jisté míry taktéž naplňuje, i když jen zpočátku. První polovina hry odehrávající se na oběžné dráze planety a ve vesmíru je hororovější. Sice víte, proti čemu stojíte, ale počet nepřátel je místy až neuvěřitelně šílený. Jde vidět, že tvůrci dost často brali v potaz možnost kooperace s kamarádem, takže je necromorphů mnohdy až požehnaně moc. Druhá část hry, odehrávající se na zmrzlé planetě, je pak již čistým akčním dobrodružstvím. Skoro jako kdyby na tom pracoval zcela jiný tým nebo měl tým najednou odlišnou vizi. Nějak extra to neskřípe, nepůsobí to jako pěst na oko, ale pokud vám vadila už akčnější hratelnost na orbitu, zde to možná nepřekousnete. A ono to je škoda. Hratelnost je totiž parádní a je zábava krájet nepřátele na kousky. Tohle se opravdu nikdy neomrzí, zvlášť, když vám nyní zkříží cestu i lidští protivníci. Uznávám, že by hra byla lepší bez nich, na druhou stranu ale poskytují i vtipné vsuvky, když je vidíte, jak bojují s necromorphy. V takový okamžik je dobré se zašít někam do pozadí a kochat se, jak se ty dvě strany masakrují. A vítěz? Ten dostane možnost být zabit legendárním Isaacem Clarkem.


U trojky mi zpočátku hodně vadila výroba zbraní a s tím související jeden jediný druh nábojů. V předchozích hrách jste museli taktizovat a uvažovat dopředu, jaké zbraně budete mít a kolik nábojů do každé z nich ponesete u sebe. Nejdřív jsem byl hodně zmatený, protože systém craftování působí hodně složitě. Naštěstí po pár hodinách zjistíte co a jak a začnete si vyrábět i své vlastní zbraně. Je super, že můžete složit dvě zbraně dohromady (jednou střílíte levým tlačítkem myši, druhou pak mezerníkem), takže jsem ke konci měl parádní smrtící plasma cutter s plamenometem a ještě jako bonus poškození kyselinou. Bohužel se může i stát, že si vyrobíte zbraň na nic. A ano, mluvím z vlastní zkušenosti... Pokud chcete vyrobit silnější zbraně, musíte pořádně prozkoumávat úrovně a nebo si můžete za reálné peníze koupit speciální balíčky. Ano, jsou tu mikrotransakce a je to hnus. I placené DLC jsou celkem vtipné, když vám nabízí možnost zrychlit rychlost hledání robotů nebo zdvojnásobí nalezené materiály.

Ke konci jde vidět, že je hra natahovaná. I když se v předposlední kapitole nacházíte ve velmi zajímavé lokaci, neubráním se zklamání z jejího procházení. Nejprve totiž jdete z bodu A do bodu B. Poté se tou stejnou cestou vrátíte do bodu A, abyste se vzápětí otočili a opět se stejným směrem vydali do bodu B. Pokaždé na vás sice čeká několik nepřátel, ale působí to zbytečně. Hra je ke konci také extrémně akční, kdy se na vás valí jeden silnější nepřítel za druhým a pokud nemáte lepší zbraně, budete nahraní. Dobrým příkladem je nesmrtelná bestie, která se s vámi setkala i v předchozích dílech. V jedničce byly dvě, byla to opravdu hrozba a šok. Ve dvojce byla na konci a naštěstí jen jedna, i když vás pronásledovala delší dobu. A tady? Ne jedna, ani dvě, ale ke konci rovnou čtyři nebo i více. Fakt jsem neměl čas je počítat a radši jsem vzal nohy na ramena.


Zklamal mě i závěrečný boss, který je, ostatně i jako u předchozích dvou dílů, velmi lehký. Musím dodat, že jsem u něj měl jeden nepříjemný bug, kdy jsem instantně zemřel, i když jsem měl mít čas na provedení jedné akce. Netuším, proč se mi tam tahle chyba objevila 3x po sobě, ale mám pocit, že za to může fakt, že jsem se až příliš rychle probojovával vlnami nepřátel a ublížil bossovi v okamžiku, kdy to hra nepovažovala za možné.

Pokud však překousnete akčnější složku hry, zpočátku nepřehlednou výrobu zbraní a přítomnost lidských nepřátel, budete si Dead Space 3 užívat. Jak jsem psal již výše, třetí díl má nejvíce propracovaný příběh, který, ač se nevyhne určitým nesrovnalostem, je paráda sledovat. Neustále vás pohání kupředu. Na rozdíl od první hry, kde jste dělali věci jen proto, že vám to někdo řekl a druhého, kde jste se snažili někam dostat, ale museli jste jít tou nejdelší cestou, zde vidíte vývoj. A to nejen příběhu, ale i postav. Těch je tu vcelku velké množství, což vede k jejich postupnému odstraňování a to mnohdy děsivým způsobem. Závěr hry je pak krásnou tečkou za celou trilogií. Je to depresivní konec, ale zároveň i šťastný.Awakened

Respektive by byl, kdyby nevyšlo DLC Awakened. I když se jedná o lehce nadprůměrný zážitek, umím si představit, že by někteří byli rádi, kdyby neexistoval. Navazuje na konec trojky a otevírá již uzavřenou kapitolu. Celé tohle DLC působí jako takový epilog, který však vytváří nové otázky, hrozby a nastiňuje děj čtyřky, které se ale nikdy nedočkáme. Po hratelnostní stránce působí jako kdyby jej někdo vystřihnul ze základní hry. Hraje se to logicky stejně, vypadá to stejně skvěle, zvuky a hudba jsou taktéž parádní a je to dokonce i větší horor.

Jenže za necelé dvě hodiny je konec a to i když procházíte vše. Levely jsou navíc zkopírovány z trojky s pár přidanými lokacemi, ale těch je menšina. Na jednu stranu je hezké se na chvíli projít i místy, kde to důvěrně znáte, na druhou to působí jako lenost. A pak tu je příběh. Ten je zajímavý, ale jak jsem již psal, otevírá již zavřené dveře a nechává vás nahlédnout pod pokličku toho, co má přijít. Konec je pak dost depresivní a říkáte si, že teď začne ta pravá zábava. Jenže následují jen závěrečné titulky a hořká pachuť v ústech.


Dead Space 4

Trojka nejvíce trpěla právě kvůli vydavateli EA, který z ní chtěl udělat akčnější hru s multiplayerem (je tu coop) a mikrotransakcemi. Mě osobně se tahle hra dost líbila, ať už kvůli zajímavému příběhu, postavám, parádní hratelnosti, atmosféře, zvukům a přenádherné grafice. Dal bych jí tak 8/10, ale jsem si vědom toho, že ji někteří fanoušci považují za odpad. Ti stejní pak volají i po čtyřce, ale myslím si, že je dobře, že ji nikdy nedostaneme. Pokud by totiž navazovala na konec Awakened, musela by logicky být stejně akční jako trojka.

Je to lehce kacířská myšlenka, ale tahle série se vyvinula a návrat k hororovým kořenům dle mě již není možný. Je to parádní trilogie, se zajímavým příběhem, originálními nepřáteli a strašně návykovou hratelností. Zvuky tu jsou asi nejlepší, jaké jsem kdy slyšel ve hře. Atmosféra mi dost připomínala Vetřelce nebo Věc, což je znakem kvality. A Isaac Clarke, ten se pro mě stal druhým Gordonem Freemanem nebo Johnem Shepardem. Až tak moc jsem si ho oblíbil.


Závěr

V článku jsem se záměrně vyhnul hodnocení multiplayeru u dvojky nebo coopu u trojky. Na to druhé jmenované se chystám, ale nemyslím si, že by to byly složky, které jsou v této sérii důležité. Bral jsem ji především jako dobrodružství pro jednoho hráče. Je také zajímavé, že tahle trilogie má hodně společných prvků s F.E.A.R. První díl byl taktéž hororový, v některých ohledech inovativní. Druhý pak byl už akčnější a taky se mi líbil nejvíce. Trojka přidala coop a byla totální sračka, což u Dead Space naštěstí neplatí.

S touhle sérií jsem strávil tři týdny, kdy jsem nehrál nic jiného. Až tak moc mě to pohltilo a je mi smutno, že je konec. Konec nejen s Dead Space sérií, ale také s Visceral Games. Kdo ví, třeba časem najdou lepšího vydavatele a vytvoří další klenot.


Ten pocit, když dohrajete celou trilogii.
Ten pocit, když dohrajete celou trilogii.

Tisk
Hodnocení:
( 8.2 / 8 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Speciál o herní sérii Dead Space
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Playman   1x   Já hrál všechny ale žádný jsem nedohrál. :-DPlaymanplayman62    21.3.2018 14:37 Playman

@ odpověď na komentář od Lazy:Já hrál všechny ale žádný jsem nedohrál. :-D

Lazy napsal:Prvni dva dily sem nehral, ale trojka byla super :thumbup:

Lazy   1x   Prvni dva dily sem nehral, ale trojka byla super :thumbup:Lazylazy34358    21.3.2018 12:06 Lazy

Prvni dva dily sem nehral, ale trojka byla super :thumbup:

Sigurd    Bezva článek. :thumbup: DS je moje oblíbená série, trojku jsem zatím nehrál a zatím jsem to odkládal a dokonce jsem přemýšlel nad tím, že bych se na ni vykašlal, ale tenhle článek mi zase navodil chuť to zkusit. :-DSigurdsigurd16016    18.3.2018 21:18 Sigurd

Bezva článek. :thumbup: DS je moje oblíbená série, trojku jsem zatím nehrál a zatím jsem to odkládal a dokonce jsem přemýšlel nad tím, že bych se na ni vykašlal, ale tenhle článek mi zase navodil chuť to zkusit. :-D

Playman    Já se divil také proč něco takového EA podporuje. Ale jde o jednu z nejlepších sériií videoher vůbec. A to neříkám proto "že to je populární" ale proto, že si to prostě takto myslím.

Když tak čtu tento blog "
Doupě ohnivého vlka" Tak si říkám, ten kluk musí ty hry milovat či mít rád. Psát tolik textu a kvalitního, WOW! Zavídím tvým spisovatelským schopnostech, pane - a smekám uctivě klobouček! Já asi nikdy v životě vlastní knihu nenapíšu veřejně a nikdy jí nevydám - nikdo by nic ode mě asi ani nečetl a muselo by to opravovat trilion korektorů :-D Fakt pěkné tady. Ale jedním dechem musím dodat a přiznat barvu - že i přestože vlastním mnoho her Dead Space, žádnou jsem nikdy nedohrál do konce. Vždy jsem to vydržel hrát max 20 min. či hodinu. Na ten pohled přes rameno si asi do své smrti nikdy nezvyknu btw.
Playmanplayman62
    15.3.2018 23:20
Playman

Já se divil také proč něco takového EA podporuje. Ale jde o jednu z nejlepších sériií videoher vůbec. A to neříkám proto "že to je populární" ale proto, že si to prostě takto myslím.

Když tak čtu tento blog "
Doupě ohnivého vlka" Tak si říkám, ten kluk musí ty hry milovat či mít rád. Psát tolik textu a kvalitního, WOW! Zavídím tvým spisovatelským schopnostech, pane - a smekám uctivě klobouček! Já asi nikdy v životě vlastní knihu nenapíšu veřejně a nikdy jí nevydám - nikdo by nic ode mě asi ani nečetl a muselo by to opravovat trilion korektorů :-D Fakt pěkné tady. Ale jedním dechem musím dodat a přiznat barvu - že i přestože vlastním mnoho her Dead Space, žádnou jsem nikdy nedohrál do konce. Vždy jsem to vydržel hrát max 20 min. či hodinu. Na ten pohled přes rameno si asi do své smrti nikdy nezvyknu btw.

FireWolf    killjezor: Jednička byla strašidelná, ale stejně jako u dvojky se to velmi rychle vytratilo a jak měl člověk už slušnější výbavu, tak se nebál. Maximálně tak nějaké levné lekačky. U trojky si nemyslím, že by ji zabila atmosféra boje, právě, že to té sérii dodalo jistou šťávu. Bylo to prostě jiné, ale ono to taky už nemohlo být stejné jako předchozí dva díly. Isaac je už velmi zkušený z boje s necromorphy, takže by nedávalo smysl tam vracet hororové prvky. Maximálně tak by se mi líbila původní vize tvůrců a to tam dát opět halucinace. Což jim ale zatrhla EA.

Behavioralista: Jo, Isaac v prvním díle vůbec nemluvíí. Maximálně tak vzdychá a u některých dorážeček myslím i křičí, ale jinak je tichý jako Gordon Freeman. Ve trojce jsou uzamknuté ze všech těch vedlejších misí snad jen 4, které jsou čistě pro coop. Já ji celou projel sám na střední obtížnost a neměl jsem žádný problém. Protože ono fakt dost záleží, jaké zbraně si vyrobíš a pokud máš nějaké bestie, tak to jde jako po másle. I když ti super rychlí nepřátelé nebo ti nesmrtelní, to bylo fakt něco. U trojky a jeho konce na to jde nahlížet jako na jistý šťastný konec. Potitulková "scéna" to celé lehce zdramatizuje, ale nebýt DLC, jedná se víceméně o uzavřený příběh. Pak na to právě navazuje Awakened, které přináší nový zvrat a díky němu je ten konec série o dost otevřenější. Rozhodně to doporučuju zahrát, i když je to dlouhé jen dvě hodinky.

CZMARTY7: No, po vzoru klasického hororu ti tví společníci rychle umírají, takže pak jsi stejně na většinu věcí sám :D Navíc některé ty postavy jsou super a ty vztahy s nimi dost oživují příběh. Rozhodně tomu dej zase šanci, ta hra za to stojí. A pak zkus i to DLC Awakened.
FireWolffirewolf28784
    15.3.2018 11:52
FireWolf

killjezor: Jednička byla strašidelná, ale stejně jako u dvojky se to velmi rychle vytratilo a jak měl člověk už slušnější výbavu, tak se nebál. Maximálně tak nějaké levné lekačky. U trojky si nemyslím, že by ji zabila atmosféra boje, právě, že to té sérii dodalo jistou šťávu. Bylo to prostě jiné, ale ono to taky už nemohlo být stejné jako předchozí dva díly. Isaac je už velmi zkušený z boje s necromorphy, takže by nedávalo smysl tam vracet hororové prvky. Maximálně tak by se mi líbila původní vize tvůrců a to tam dát opět halucinace. Což jim ale zatrhla EA.

Behavioralista: Jo, Isaac v prvním díle vůbec nemluvíí. Maximálně tak vzdychá a u některých dorážeček myslím i křičí, ale jinak je tichý jako Gordon Freeman. Ve trojce jsou uzamknuté ze všech těch vedlejších misí snad jen 4, které jsou čistě pro coop. Já ji celou projel sám na střední obtížnost a neměl jsem žádný problém. Protože ono fakt dost záleží, jaké zbraně si vyrobíš a pokud máš nějaké bestie, tak to jde jako po másle. I když ti super rychlí nepřátelé nebo ti nesmrtelní, to bylo fakt něco. U trojky a jeho konce na to jde nahlížet jako na jistý šťastný konec. Potitulková "scéna" to celé lehce zdramatizuje, ale nebýt DLC, jedná se víceméně o uzavřený příběh. Pak na to právě navazuje Awakened, které přináší nový zvrat a díky němu je ten konec série o dost otevřenější. Rozhodně to doporučuju zahrát, i když je to dlouhé jen dvě hodinky.

CZMARTY7: No, po vzoru klasického hororu ti tví společníci rychle umírají, takže pak jsi stejně na většinu věcí sám :D Navíc některé ty postavy jsou super a ty vztahy s nimi dost oživují příběh. Rozhodně tomu dej zase šanci, ta hra za to stojí. A pak zkus i to DLC Awakened.

Vajcopele    Já mam tuhle sérii taky hodně rád. Všechny díly jsem dohrál několikrát + DLC, mám přečtenou knížku, zkouknutý filmy i tu hru co byla na mobily mám dohranou :-D. No nejvíc mě popravdě asi bavila 2, především tim jak byla oproti prvnímu dílu inovativní a vnesla do celé série vhled do loru, kterej DS universe obsahuje - např. výlet do církve Unitologistů byl nezapomenutelnej, modely obleků - tim si mě to hodně získalo :-D.
Asi nedokážu říct, že by mě nějakej díl doslova nebavil, sice 3 díl už byla především akční střílečka, ale měl taky hodně do sebe, z hlediska zmiňovaného příběhu - ten byl podle mě podanej naprosto skvěle, hlavně začátek hry, který se odehrává 200 let před událostmi herní série (to mě vážně dostalo, tohle já můžu) , prostředí, herní variabilita - začátek hry, kdy brázdíte vesmír pomocí trysek, to bylo vážně top, sbírání a craftování, atd. , atd.
Na jedničku mám samozřejmě taky super vzpomínky, tu si plánuju v brzký době zase zahrát, protože už je to pár let co sem k ní nesednul a pomalu se mi vytrácí z paměti, takže je načase to oživit :-) . Jinak s ovládáním sem teda problémy nikdy neměl, o tom vůbec nic nevim :-D
Ještě k tomu DLC u třetího dílu. Tam mě vážně mrzí jak to zakončili, protože to vážně skončí ve stylu, že 4 musí prostě bejt, ale bohužel...Kdyby v EA nebyli hamižný a vykašlali se na DLC, tak sme mohli mít krásně ucelenou a zakončenou sérii, takhle je to bohužel poměrně dost otevřený...no ale můžeme vždycky na DLC zapomenout ne :-D
Vajcopelevajcopele37956
    15.3.2018 10:20
Vajcopele

Já mam tuhle sérii taky hodně rád. Všechny díly jsem dohrál několikrát + DLC, mám přečtenou knížku, zkouknutý filmy i tu hru co byla na mobily mám dohranou :-D. No nejvíc mě popravdě asi bavila 2, především tim jak byla oproti prvnímu dílu inovativní a vnesla do celé série vhled do loru, kterej DS universe obsahuje - např. výlet do církve Unitologistů byl nezapomenutelnej, modely obleků - tim si mě to hodně získalo :-D.
Asi nedokážu říct, že by mě nějakej díl doslova nebavil, sice 3 díl už byla především akční střílečka, ale měl taky hodně do sebe, z hlediska zmiňovaného příběhu - ten byl podle mě podanej naprosto skvěle, hlavně začátek hry, který se odehrává 200 let před událostmi herní série (to mě vážně dostalo, tohle já můžu) , prostředí, herní variabilita - začátek hry, kdy brázdíte vesmír pomocí trysek, to bylo vážně top, sbírání a craftování, atd. , atd.
Na jedničku mám samozřejmě taky super vzpomínky, tu si plánuju v brzký době zase zahrát, protože už je to pár let co sem k ní nesednul a pomalu se mi vytrácí z paměti, takže je načase to oživit :-) . Jinak s ovládáním sem teda problémy nikdy neměl, o tom vůbec nic nevim :-D
Ještě k tomu DLC u třetího dílu. Tam mě vážně mrzí jak to zakončili, protože to vážně skončí ve stylu, že 4 musí prostě bejt, ale bohužel...Kdyby v EA nebyli hamižný a vykašlali se na DLC, tak sme mohli mít krásně ucelenou a zakončenou sérii, takhle je to bohužel poměrně dost otevřený...no ale můžeme vždycky na DLC zapomenout ne :-D

Rascal    Wii verze, ne Wii U. Jo, byla to rail střílečka, hrál jsem to s tím držákem co vypadá jako puška a bylo to sranda :-)Rascalrascal7254    13.3.2018 12:09 Rascal

@ odpověď na komentář od killjezor:Wii verze, ne Wii U. Jo, byla to rail střílečka, hrál jsem to s tím držákem co vypadá jako puška a bylo to sranda :-)

killjezor napsal:Wii U verze byla klasická on-rail střílečka?

23cicer   1x   presne tak. . ja si oblibil spis dvojku, ale ke konci byla prilis tezka ( (: tak jsem ji smahnul ( (: ale rev tech deti byl celkem desivej. .23cicer23cicer7279    13.3.2018 09:34 23cicer

@ odpověď na komentář od Virus:presne tak. . ja si oblibil spis dvojku, ale ke konci byla prilis tezka ( (: tak jsem ji smahnul ( (: ale rev tech deti byl celkem desivej. .

Virus napsal:Jo, karty taky daj zabrat. :-D Jinak 3. díl není špatný. Není horový, ale je dobrý a mě osobně třeba bavil a byl jsem na konec rád, že jsem ho pořídil a dohrál. :-)

23cicer    a sakra. . tak poloz zaklady teorie. . treba se o tobe jednou budou ucit studenti v informatice, filozofii a psychologii teorie her (:23cicer23cicer7279    13.3.2018 09:29 23cicer

@ odpověď na komentář od Mr.Lolendo:a sakra. . tak poloz zaklady teorie. . treba se o tobe jednou budou ucit studenti v informatice, filozofii a psychologii teorie her (:

Mr.Lolendo napsal:"respektive neexistuje vedecka teorie"
Klidně ti jednu sepíši... :D: D: :D

CZMARTY7   2x   Parádní článek, za něj fakt díky!
Já sérii DS miluju, první díl je pro mě zážitek TOP, jako když koukám na první Věc. Dohrál jsem ji dvakrát, po odemčeni HARDCORE po druhý právě na tohle peklo, teď ji hraju ve zpětný kompatibilite na XOX a mám stažený přes EA i ostatní dva. Pravdou je, že dvojka a nemrtvak pro mě byly chvíle mega hrůzy, ale víc mě pořád táhne jednicka (je to stejný jako ve filmech Alien, první je prostě nejvíc) , ale třetí díl jsem nějak nedal a nedohral (ty lidi mi tam vadili) , ale teď, po tomhle článku, mu dám určitě šanci....
CZMARTY7czmarty724061
    12.3.2018 20:29
CZMARTY7

Parádní článek, za něj fakt díky!
Já sérii DS miluju, první díl je pro mě zážitek TOP, jako když koukám na první Věc. Dohrál jsem ji dvakrát, po odemčeni HARDCORE po druhý právě na tohle peklo, teď ji hraju ve zpětný kompatibilite na XOX a mám stažený přes EA i ostatní dva. Pravdou je, že dvojka a nemrtvak pro mě byly chvíle mega hrůzy, ale víc mě pořád táhne jednicka (je to stejný jako ve filmech Alien, první je prostě nejvíc) , ale třetí díl jsem nějak nedal a nedohral (ty lidi mi tam vadili) , ale teď, po tomhle článku, mu dám určitě šanci....Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Mr.Lolendo    Hráč je i ten co cvrnká kuličky... :DMr.Lolendomrlolendo10723    12.3.2018 20:25 Mr.Lolendo

@ odpověď na komentář od GoOdTiMe:Hráč je i ten co cvrnká kuličky... :D

GoOdTiMe napsal:Mr. Lolendo: Hráč je každý, koho hry baví a hraje je. Tvoje omezená kategorizace je hodně k smíchu, ty náš hardcore šikulo ;)

Mr.Lolendo    "respektive neexistuje vedecka teorie"
Klidně ti jednu sepíši... :D: D: :D
Mr.Lolendomrlolendo10723
    12.3.2018 20:24
Mr.Lolendo

@ odpověď na komentář od 23cicer:"respektive neexistuje vedecka teorie"
Klidně ti jednu sepíši... :D: D: :D

23cicer napsal:kazdej je hardcore hrac. . respektive neexistuje vedecka teorie, která by definovala pojem. . takze tak ( (:
Hraju 25 let a tyhle ptakoviny by me nikdy nenapadlo resit ( (:

Clon3    KCD není zas tak o skillu spíš o náhodě co najdeš na začátku , například když najdeš po prologu nejsilnější zbroj ve hře tak tě asi těžko někdo zabije .Clon3clon329266    12.3.2018 20:14 Clon3

@ odpověď na komentář od Mr.Lolendo:KCD není zas tak o skillu spíš o náhodě co najdeš na začátku , například když najdeš po prologu nejsilnější zbroj ve hře tak tě asi těžko někdo zabije .

Mr.Lolendo napsal:Ne. Jsem Hardcore hráč protože mám velké zkušenosti s hrami celého spektra a SKILL.
Vím jak jsou hry konstruované a jak fungují. Jak funguje hardware a API.

Tedy mé zkušenosti, znalosti a hlavně skill ze mě dělají HardCore hráče.

Ale oproti HardCore hráčů co jsem poznal v letech mezi 2005-2008 jsem stále a pouze lama pro ně.

Laťka skillu jde každým rokem ke dnu. Tehdejší lama je dne PRO player.

Kingdom Come: Deliverance krásně poukázal na skill. Krásně oddělil zkutečné hráče od plevele co si jen na hráče hrají.

Virus    Jo, karty taky daj zabrat. :-D Jinak 3. díl není špatný. Není horový, ale je dobrý a mě osobně třeba bavil a byl jsem na konec rád, že jsem ho pořídil a dohrál. :-)Virusvirus7406    12.3.2018 19:44 Virus

@ odpověď na komentář od 23cicer:Jo, karty taky daj zabrat. :-D Jinak 3. díl není špatný. Není horový, ale je dobrý a mě osobně třeba bavil a byl jsem na konec rád, že jsem ho pořídil a dohrál. :-)

23cicer napsal:No jinak dnes jsem rozmyslel nad rozehranim tretiho dilu DS. . před pár lety jsem skončil těsně po příletu/ztroskotání na planetě. . první polovička hry byla fajn

23cicer    No jinak dnes jsem rozmyslel nad rozehranim tretiho dilu DS. . před pár lety jsem skončil těsně po příletu/ztroskotání na planetě. . první polovička hry byla fajn23cicer23cicer7279    12.3.2018 19:41 23cicer

No jinak dnes jsem rozmyslel nad rozehranim tretiho dilu DS. . před pár lety jsem skončil těsně po příletu/ztroskotání na planetě. . první polovička hry byla fajn

23cicer   1x   uf. . raději Solitaire (: a nebo skoky na lyžích23cicer23cicer7279    12.3.2018 19:32 23cicer

@ odpověď na komentář od Virus:uf. . raději Solitaire (: a nebo skoky na lyžích

Virus napsal:Že jo, že si taky raději půjdeš zvýšit obtížnost v hledání min? :-D

Virus   1x   Že jo, že si taky raději půjdeš zvýšit obtížnost v hledání min? :-DVirusvirus7406    12.3.2018 19:25 Virus

@ odpověď na komentář od 23cicer:Že jo, že si taky raději půjdeš zvýšit obtížnost v hledání min? :-D

23cicer napsal:kazdej je hardcore hrac. . respektive neexistuje vedecka teorie, která by definovala pojem. . takze tak ( (:
Hraju 25 let a tyhle ptakoviny by me nikdy nenapadlo resit ( (:

23cicer   3x   kazdej je hardcore hrac. . respektive neexistuje vedecka teorie, která by definovala pojem. . takze tak ( (:
Hraju 25 let a tyhle ptakoviny by me nikdy nenapadlo resit ( (:
23cicer23cicer7279
    12.3.2018 19:18
23cicer

kazdej je hardcore hrac. . respektive neexistuje vedecka teorie, která by definovala pojem. . takze tak ( (:
Hraju 25 let a tyhle ptakoviny by me nikdy nenapadlo resit ( (:

GoOdTiMe    Mr. Lolendo: Hráč je každý, koho hry baví a hraje je. Tvoje omezená kategorizace je hodně k smíchu, ty náš hardcore šikulo ;)GoOdTiMegoodtime13181    12.3.2018 19:05 GoOdTiMe

Mr. Lolendo: Hráč je každý, koho hry baví a hraje je. Tvoje omezená kategorizace je hodně k smíchu, ty náš hardcore šikulo ;)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Mr.Lolendo    Nemusí se poměřovat žížalky... :D
Od toho tu máme hry. Chce si někdo dát se mnou Battle a vyškolit mě? :D :D: :D
Mr.Lolendomrlolendo10723
    12.3.2018 19:02
Mr.Lolendo

@ odpověď na komentář od GoOdTiMe:Nemusí se poměřovat žížalky... :D
Od toho tu máme hry. Chce si někdo dát se mnou Battle a vyškolit mě? :D :D: :D

GoOdTiMe napsal:A jéje. . Teď si budou chlapci poměřovat žížalky kdo je větší Hárdkór plejr. .
Jinak za mě nejlepší dvojka, avšak atmosféra se nejvíce vydařila v jedničce.

Mr.Lolendo   1x   Ne. Jsem Hardcore hráč protože mám velké zkušenosti s hrami celého spektra a SKILL.
Vím jak jsou hry konstruované a jak fungují. Jak funguje hardware a API.

Tedy mé zkušenosti, znalosti a hlavně skill ze mě dělají HardCore hráče.

Ale oproti HardCore hráčů co jsem poznal v letech mezi 2005-2008 jsem stále a pouze lama pro ně.

Laťka skillu jde každým rokem ke dnu. Tehdejší lama je dne PRO player.

Kingdom Come: Deliverance krásně poukázal na skill. Krásně oddělil zkutečné hráče od plevele co si jen na hráče hrají.
Mr.Lolendomrlolendo10723
    12.3.2018 18:58
Mr.Lolendo

@ odpověď na komentář od Behavioralista:Ne. Jsem Hardcore hráč protože mám velké zkušenosti s hrami celého spektra a SKILL.
Vím jak jsou hry konstruované a jak fungují. Jak funguje hardware a API.

Tedy mé zkušenosti, znalosti a hlavně skill ze mě dělají HardCore hráče.

Ale oproti HardCore hráčů co jsem poznal v letech mezi 2005-2008 jsem stále a pouze lama pro ně.

Laťka skillu jde každým rokem ke dnu. Tehdejší lama je dne PRO player.

Kingdom Come: Deliverance krásně poukázal na skill. Krásně oddělil zkutečné hráče od plevele co si jen na hráče hrají.

Behavioralista napsal:To jakože když hraješ velmi těžké hry jsi hardcore hráč? Nemyslím si.

killjezor člen redakce    Wii U verze byla klasická on-rail střílečka?killjezorkilljezor26380    12.3.2018 17:44 killjezor

@ odpověď na komentář od Rascal:Wii U verze byla klasická on-rail střílečka?

Rascal napsal:A co teprve Wii verze :-) to byl teprve ten správnej masakr. Vybočil z neduhů hloupýho ovládání na gamepadu na klasických konzolích.

Virus    Jednička byla pro mě nejlepší a pak trojka. Dvojku jsem tak nějak projel a zapomněl na ni. A o DLC taky nic nevím, ale mám za to, že na konci trojky byla jasně otevřena vrátka na další díl a pak už nic no. :-(Virusvirus7406    12.3.2018 17:44 Virus

Jednička byla pro mě nejlepší a pak trojka. Dvojku jsem tak nějak projel a zapomněl na ni. A o DLC taky nic nevím, ale mám za to, že na konci trojky byla jasně otevřena vrátka na další díl a pak už nic no. :-(

Rascal    A co teprve Wii verze :-) to byl teprve ten správnej masakr. Vybočil z neduhů hloupýho ovládání na gamepadu na klasických konzolích.Rascalrascal7254    12.3.2018 17:25 Rascal

A co teprve Wii verze :-) to byl teprve ten správnej masakr. Vybočil z neduhů hloupýho ovládání na gamepadu na klasických konzolích.

GoOdTiMe   2x   A jéje. . Teď si budou chlapci poměřovat žížalky kdo je větší Hárdkór plejr. .
Jinak za mě nejlepší dvojka, avšak atmosféra se nejvíce vydařila v jedničce.
GoOdTiMegoodtime13181
    12.3.2018 16:33
GoOdTiMe

A jéje. . Teď si budou chlapci poměřovat žížalky kdo je větší Hárdkór plejr. .
Jinak za mě nejlepší dvojka, avšak atmosféra se nejvíce vydařila v jedničce.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Behavioralista    To jakože když hraješ velmi těžké hry jsi hardcore hráč? Nemyslím si.Behavioralistabehavioralista34565    12.3.2018 16:09 Behavioralista

@ odpověď na komentář od Mr.Lolendo:To jakože když hraješ velmi těžké hry jsi hardcore hráč? Nemyslím si.

Mr.Lolendo napsal:Osobně co jsem několikrát dohrál všechny díly tak se mi následně změnil názor na jednotlivé díly.
Jsem HardCore PC hrač pro kterého je laťka obtížnosti naprosto někde jinde než je celý dnešní herní průmysl.
Bezesporu jednička se nejhůře hraje. Kdežto trojka naopak nejlépe.
Jednička prostě není optimální na PC. Její silnou stránkou je ale konzistence napříč hrou a mno unikátních míst a situací. Naprosto vyjadřuje Mrtví vesmír.
Dvojka s trojkou tohke ztratili. Rozhodně druhý díly je upgrade. Taky jsem rád za mluvícího hrdiny. Jenže jsem si následně všimnul zásadních děr ve hře. Hlavně konec dvojky který byl dělán šupem. Ve dvojce vidím velké ústupky.

Na trojku jsem se těšil a to taky oprávněně. Coop se EA velice povedl. Hra dostala velice jasný směr kterým se ubírá. Ovládání a samotná hratelnost je prakticky ze všech dílů nejlepší. Příběh taky. Crafting zbraní dodal hře požadovanou inovaci a jednotné náboje vám dali prostor pro to hrát hru jak vy sami chcete.
Vývojářů naprosto tleskám za level design a rozmanitost prostředí.
Co se mi ale následně nelíbilo když se určitě prostory nesmyslně opakovaly.
Nejvyšší obtížnost konečně mi dodala ten správný herní zážitek.

Lidem se nelíbí trojka protože je coop, akční a hra na jasný směr. Jednička totiž dokázala velice překvapit. Když to ale podtrhnu tak třetí díl je pro mě ten nejlepší.

Strec    Za mě je nejlepší DS2. Už je to takové svižnější a víc pestré než DS1, kterou beru jako klasiku a Ds2 je vybroušená téměř k dokonalosti (až na tu collectorku :D, díky bohu že jsem to nekoupil) . DS3 taky dobrý, ale už to nebylo tak děsivý a otevřený prostor ubral na atmosféře snad víc, než akce. I když DS3 jsem dohrál asi 3x (minimálně 2x a jednou rozehrane) a to jen díky coopu.Strecstrec4311    12.3.2018 15:08 Strec

Za mě je nejlepší DS2. Už je to takové svižnější a víc pestré než DS1, kterou beru jako klasiku a Ds2 je vybroušená téměř k dokonalosti (až na tu collectorku :D, díky bohu že jsem to nekoupil) . DS3 taky dobrý, ale už to nebylo tak děsivý a otevřený prostor ubral na atmosféře snad víc, než akce. I když DS3 jsem dohrál asi 3x (minimálně 2x a jednou rozehrane) a to jen díky coopu.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Mr.Lolendo   2x   Osobně co jsem několikrát dohrál všechny díly tak se mi následně změnil názor na jednotlivé díly.
Jsem HardCore PC hrač pro kterého je laťka obtížnosti naprosto někde jinde než je celý dnešní herní průmysl.
Bezesporu jednička se nejhůře hraje. Kdežto trojka naopak nejlépe.
Jednička prostě není optimální na PC. Její silnou stránkou je ale konzistence napříč hrou a mno unikátních míst a situací. Naprosto vyjadřuje Mrtví vesmír.
Dvojka s trojkou tohke ztratili. Rozhodně druhý díly je upgrade. Taky jsem rád za mluvícího hrdiny. Jenže jsem si následně všimnul zásadních děr ve hře. Hlavně konec dvojky který byl dělán šupem. Ve dvojce vidím velké ústupky.

Na trojku jsem se těšil a to taky oprávněně. Coop se EA velice povedl. Hra dostala velice jasný směr kterým se ubírá. Ovládání a samotná hratelnost je prakticky ze všech dílů nejlepší. Příběh taky. Crafting zbraní dodal hře požadovanou inovaci a jednotné náboje vám dali prostor pro to hrát hru jak vy sami chcete.
Vývojářů naprosto tleskám za level design a rozmanitost prostředí.
Co se mi ale následně nelíbilo když se určitě prostory nesmyslně opakovaly.
Nejvyšší obtížnost konečně mi dodala ten správný herní zážitek.

Lidem se nelíbí trojka protože je coop, akční a hra na jasný směr. Jednička totiž dokázala velice překvapit. Když to ale podtrhnu tak třetí díl je pro mě ten nejlepší.
Mr.Lolendomrlolendo10723
    12.3.2018 14:58
Mr.Lolendo

Osobně co jsem několikrát dohrál všechny díly tak se mi následně změnil názor na jednotlivé díly.
Jsem HardCore PC hrač pro kterého je laťka obtížnosti naprosto někde jinde než je celý dnešní herní průmysl.
Bezesporu jednička se nejhůře hraje. Kdežto trojka naopak nejlépe.
Jednička prostě není optimální na PC. Její silnou stránkou je ale konzistence napříč hrou a mno unikátních míst a situací. Naprosto vyjadřuje Mrtví vesmír.
Dvojka s trojkou tohke ztratili. Rozhodně druhý díly je upgrade. Taky jsem rád za mluvícího hrdiny. Jenže jsem si následně všimnul zásadních děr ve hře. Hlavně konec dvojky který byl dělán šupem. Ve dvojce vidím velké ústupky.

Na trojku jsem se těšil a to taky oprávněně. Coop se EA velice povedl. Hra dostala velice jasný směr kterým se ubírá. Ovládání a samotná hratelnost je prakticky ze všech dílů nejlepší. Příběh taky. Crafting zbraní dodal hře požadovanou inovaci a jednotné náboje vám dali prostor pro to hrát hru jak vy sami chcete.
Vývojářů naprosto tleskám za level design a rozmanitost prostředí.
Co se mi ale následně nelíbilo když se určitě prostory nesmyslně opakovaly.
Nejvyšší obtížnost konečně mi dodala ten správný herní zážitek.

Lidem se nelíbí trojka protože je coop, akční a hra na jasný směr. Jednička totiž dokázala velice překvapit. Když to ale podtrhnu tak třetí díl je pro mě ten nejlepší.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Clon3    Hezky napsané , hrál jsem všechny díly i dlc a každý díl měl něco nového a příběh byl zajímavý . Jinak po posledním DLC jsem doufal ve 4 ale vzhledem k tomu co se děje , bych se víc obával EA než Necromorphs : /Clon3clon329266    12.3.2018 14:46 Clon3

Hezky napsané , hrál jsem všechny díly i dlc a každý díl měl něco nového a příběh byl zajímavý . Jinak po posledním DLC jsem doufal ve 4 ale vzhledem k tomu co se děje , bych se víc obával EA než Necromorphs : /

Behavioralista    Pickozudovazu, to se mi nějak nezdá, že Isaac v prvním díle nic neříká. Toho jsem si ani nevšiml.
Co se týče koooperace, tak ve trojce je nutná protože některé ty mise jsou pro jednoho hráče zamknuté a jedna určitá část kampaně je velmi obtížná, když to hraje jen jeden. . Dead Space série je dost dobrá akorát nesouhlasím s tím, že konec trojky je definitivní. Mě právěže přijde, že se počítalo se čtvrtým dílem. To Awakened jsem nehrál a vlastně do teďka jsem netušil, že něco takového existuje.
Behavioralistabehavioralista34565
    12.3.2018 14:30
Behavioralista

Pickozudovazu, to se mi nějak nezdá, že Isaac v prvním díle nic neříká. Toho jsem si ani nevšiml.
Co se týče koooperace, tak ve trojce je nutná protože některé ty mise jsou pro jednoho hráče zamknuté a jedna určitá část kampaně je velmi obtížná, když to hraje jen jeden. . Dead Space série je dost dobrá akorát nesouhlasím s tím, že konec trojky je definitivní. Mě právěže přijde, že se počítalo se čtvrtým dílem. To Awakened jsem nehrál a vlastně do teďka jsem netušil, že něco takového existuje.

O autorovi blogu

FireWolf
FireWolf
Muž, 25 let

Kdo jsem?

Amatérský spisovatel, amatérský překladatel, amatérský recenzent, amatérský blogger, amatérský amatér a dle jednoho muže prý i nadsamec... :D

"There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards, when you ask 'Why me?' and 'What if?'. When you look back and see the branches, like a pruned bonsai tree, or forked lightning. If you had done something differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions." - Max Payne, Max Payne 2

Baví mě především RPG, FPS a logické hry (díky kterým si ověřím, že jsem stále velmi chytrý... :D), ale občas si zahraju nějakou oddychovku. Poslední dobou se taky dost dostávám na chuť hororovým hrám.

Desítku dávám jen těm titulům, které mě baví od začátku do konce, naprosto mě pohltí a jsou v mých očích perfektní.

"Nothing is more badass than treating a woman with respect." - Mr. Torgue, Borderlands 2

Nejočekávanější hry:

 • Mount and Blade 2: Bannerlord
 • Serious Sam 4
 • Alan Wake 2
 • Vampyr
 • The Sinking City
 • Agony
 • Dark Train: Coupe
 • DUSK (třetí epizoda)
 • Hero of the Kingdom 3
 • Stygian: Reign of the Old Ones
 • The Banner Saga 3
 • Wargames
Založit herní BLOG